Borcu Olanlar Dikkat! Bakan Elvan Açıkladı, O Borçlar Ertelendi...

Borcu olan yüzbinlerce kişiyi ilgilendiren çok önemli bir son dakika gelişmesi yaşandı. Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan vatandaşların borçlarını erteleme talepleri hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Elvan koronavirüs nedeni ile borç erteleme kararı aldıklarını belirterek 206 milyarlık borcu ertelediklerini duyurdu. Vergi ve prim borçları, esnaf kredi borçları ve tarım kredi borçları ertelendi!

Borcu Olanlar Dikkat! Bakan Elvan Açıkladı, O Borçlar Ertelendi...

Koronavirüs salgını nedeni ile alınan yeni tedbir kararları ve kısıtlama yasakları ile beraber ekonomik kayıp yaşanırken süreçte en büyük zorluğu borçlu olan kişiler yaşamıştı. Gelir kaybına uğrayan kişiler borçlarını ödeyemez hale gelirken devlet bazı borçların ertelenmesine karar vermişti. 

Konu hakkında önemli açıklamalarda bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan borcu olan yüzbinlerce kişiyi ilgilendiren borçların ertelendiği açıklamasında bulundu. Borcu bulunan yüzbinlerce kişiyi ilgilendiren açıklama sosyal medyada da büyük yankı uyandırdı. 

BORCU OLANLARI İLGİLENDİREN SON DAKİKA GELİŞMESİ! HANGİ BORÇLAR ERTELENDİ?

Özel  bir televizyon kanalında yayımlanan canlı yayına katılan Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan borcu olan yüzbinlerce kişiyi ilgilendiren önemli açıklamalarda bulundu. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de özellikle de mutasyonlu virüs sonrasında vaka sayılarında büyük artış yaşanırken vaka sayılarını düşürmek için zorunlu kısıtlama ve tedbir kararları hayata geçirilmişti. 

Alınan yeni kısıtlama kararları vatandaşları ve küçük esnafı zorda bırakırken borç erteleme talebi bir kere daha gündeme gelmişti. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan koronavirüs pandemisi nedeni ile yüzbinlerce kişinin esnaf kredi borcu, vergi borcu, prim borcu ve tarım kredi borçlarını ertelediklerini duyurdu. 

Devlet tarafından ertelenen borç miktarının 206 milyar lira olduğunu duyuran Bakan Elvan, destek kredisi programları kapsamında firmalara ise 315 milyar liralık kredi aktardıklarını duyurdu. Yıl sonuna kadar ertelenen kredi, vergi ve prim borcu tutarının 219 milyar liraya kadar yükseleceğini beklediklerini belirten Bakan  Elvan devletin tüm imkanları ile vatandaşlarının yanında olduğunu vurguladı.

Yorumlar (0)