Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi Tarihi Rekoru Kırdı, Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesini Gördü!

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi tüm zamanların en yüksek seviyesini görerek yeni bir rekora daha imza attı. Dolar kuru, euro kuru ve altın fiyatları düştü, borsa yükseldi. Piyasalarda son durum ne?

Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi Tarihi Rekoru Kırdı, Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesini Gördü!

Dolar kuru ve euro kurunda yaşanan sert düşüş devam ederken Borsa İstanbul BIST 100 endeksi ise yükselişini sürdürdü. 

BORSA İSTANBUL'DAN YENİ REKOR HABERİ! 

Yaşanan yükselişin ardından Borsa İstanbul BIST 100 endeksi günün birinci yarısında gördüğü en yüksek seviyeyi 1.519,41 puana taşıyarak tüm zamanların rekorunu kırdı. 

Günün ilk yarısında kapanışı yüzde 0.65 değer artışı ile 1.515,20 puana yükselen Borsa İstanbul BIST 100 endeksi ise an itibari ile 1.509,57 puanla işlem görmeyi sürdürüyor. 

BORSA İSTANBUL'DA EN FAZLA DEĞER KAZANAN HİSSE SENETLERİ HANGİ SEKTÖRLERE AİT?

Yaşanan yükselişte en büyük pay bankacılık sektörüne ait oldu. Bankacılık sektöründe hizmet veren şirketlere ait hisseler yüzde 1.33 oranında değer kazanırken holding endeksi ise yüzde 0.99 oranında artış gösterdi. Sektör endeksleri verilerine göre en çok kazandıran hisseler gayrimenkul yatırım ortaklığı olurken en fazla değer kaybı ise yüzde 0.75 ile metal ana sanayi olarak kayıtlara geçti. 

Borsa İstanbul'da eknomistler tarafından açıklanan yeni direnç noktası 1.470 puan olarak açıklanırken direnç noktası ise 1.520 puan olarak belirlendi. 

Emlak365.com