Borsa İstanbul Son Kapanışı Ardından En Çok Değer Kaybeden Hisseler Açıklandı!

20 hisse senedi ele alındığında BİST 100 içinde en çok düşüş yaşayan Sasa Polyester ve Kordsa Teknik Tekstil oldular.

Borsa İstanbul Son Kapanışı Ardından En Çok Değer Kaybeden Hisseler Açıklandı!
20 hisse senedi ele alındığında BİST 100 içinde en çok düşüş yaşayan Sasa Polyester ve Kordsa Teknik Tekstil oldular. Diğer yandan hisselerin önceki kapanışa göre kaybettikleri değerlerde değer kaybı listesi üzerinde açık şekilde verildi.

Listede Değer Kaybı Yaşayan Hisse Senetleri

Borsa İstanbul’un paylaşımını yaptığı listeye göre Sasa Polyester önceki kapanışından %10 düşüş yaparak 44,82 lira son fiyat ile kapanışı gördü. Bu kapanış öncesindeki fiyatı ise 49,80 lira değerindeydi.

Listenin ikinci sırasında yer alan ve en çok değer kaybeden diğer hisse senedi ise Kordsa Teknik Tekstil’e ait oldu. Son kapanış fiyatında 26,58 lira ile bir önceki kapanış değeri olan 29,16 lira üzerinden %8,85 değer kaybı yaşadı.

Listenin üçüncü sırasında yer alan ve bir önceki kapanış fiyatına göre %6,49 değer kaybeden hisse senetleri ise İpek Doğal Enerji’ye ait oldu. Hisseler en son fiyatları ile 16,14 lira üzerinden kapanışa giderken, bir önceki kapanışta 17,26 lira fiyatı görmüşlerdi.

Koza Altın ve Albara Türk Değer Kaybı

Koza Altın ise geçen haftaki performansına göre düşük bir seyri izleyerek, son kapanışında 144,90 liralık fiyat ile bir önceki kapanış değeri olan 152,10 lira rakamına göre %4,73 değer kaybı ile tabloya giriş yaptı. Bu değer kaybı ardından ise Borsa İstanbul’da en büyük değer kaybeden 4. hisse senedi oldu.

Alcatel Lucent Teletaş ise Borsa İstanbul’da bu hafta değer kaybı ile gündeme gelen 5. Şirket olarak tabloya yansıdı. Hisselerinin son kapanış fiyatı 35,10 lira ile bir önceki kapanış fiyatı olan 36,84 lira düzeyinden %4,72 daha düşük kayda geçti.

Listenin 6. Sırasında ise Albaraka Türk çarpıcı bir şekilde yer alıyor. Borsa İstanbul’un son kapanışında hisseleri %4,63 değer kaybeden Albaraka Türk son kapanışta hisse senedi fiyatlarını 2,47 lira olarak ondan bir önceki kapanışta ise 2,59 olarak şekillendirmişti.
Yorumlar (0)