Borsa İstanbul'da 6 Nisan 2021 Salı Gününün Beklentileri Ve Hisse Senedi Önerileri

Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri için günlük hisse önerileri merak ediliyor. Bugün dikkat edilmesi gereken hisseler hangileri? Hangi hisselerin yükselmesi bekleniyor? Yatırım şirketlerinin 6 Nisan 2021 Salı günü tarihli hisse önerileri neler?

Borsa İstanbul'da 6 Nisan 2021 Salı Gününün Beklentileri Ve Hisse Senedi Önerileri
Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi dün haftanın ilk işlem gününde yüzde 0,83 değer kazanımıyla günü 1.485,25 puandan kapattı. Endekste akşam seansında puan değişimi sonucu ise kapanış 1.487,75 puan oldu.

BUGÜN BIST 100 ENDEKSİ BEKLENTİLERİ

Avrupa borsalarının kapalı olduğu gün dün ABD borsaları günü yükselişle sonlandırdı. ABD'de alt yapı yatırımları ve ek teşvik beklentileri küresel risk iştahını güçlendiriyor. Türk lirasındaki değer yükselişi BIST 100 endeksinin tepki yükselişini destekledi. Buna karşın tahvil faizlerindeki yükselme trendi de sürüyor. Kurda ve tahvil faizlerinde olası bir düşüş hareketinde BIST 100 endeksinde tepki alımlarının olması bekleniyor. Yabancı kurum satışlarının gerilemesi ile tepki yükselişlerinin korunacağı tahmin ediliyor. BIST 100 endeksinin bugüne sınırlı pozitif bir eğilimle başlaması bekleniyor. Gün içerisinde geri çekilmeler olabileceği beklenirken tepki yükselişi eğilimlerinin süreceğine dair kuvvetli bir inanç etkili olmaya devam ediyor.

BUGÜNÜN HİSSE SENEDİ ÖNERİLERİ

Yatırım şirketleri tarafından yatırımcılara günün hisse senedi önerileri gönderildi. Bu şirketlerin hisse senedi önerilerinde ortak olarak görünen ve öne çıkan hisse senetleri BIMAS, DEVA, DGKLB, ENKAI, ERBOS ve AKSEN oldu. Bu hisse senetlerinin yükseliş trendinde olabileceği belirtilirken değer kazanacaklarına dair beklenti oluştu. Oluşan bu beklenti sonucunda yatırımcılar bu hisse senetlerine yönelecekleri ve bu birimlerin sıkı takibe alınacağı tahmin ediliyor.

BUGÜN HANGİ VERİLER AÇIKLANACAK?

Bugün BIST 100 endeksini yakından etkileyecek beş önemli veri açıklanacak. Buna göre Almanya PMI hizmet endeksi verileri saat 10:55'te açıklanacak. Saat 09:00'da Almanya fabrika siparişleri ve sanayi üretimi verileri de açıklanacak. ABD'de haftalık işsizlik maaşı başvuruları saat 15:30'da, ABD Merkez Bankası (FED) toplantı tutanakları ise saat 21:00'da açıklanacak.

Not: Haberimizde yer alan değerlendirmeler bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Herhangi bir şekilde yatırım yönlendirilmesi yapılmamıştır. Buradaki değerlendirmelere bakılarak yatırım kararı verilmemelidir. Bu haberde herhangi bir şekilde yatırım tavsiyesi verilmemiştir.
Yorumlar (0)