Borsa İstanbul'un Enerjisi Yükseliyor! Aydem, Biotrend Ve Çan2 Talep Toplamaya Başlıyor!

Borsa İstanbul'da bu hafta 3 yeni enerji şirketi daha talep almaya başlayacak. Geçtiğimiz hafta da Galata Wind Enerji talep toplamıştı. BIST'te Galata Wind Enerji için gong 22 Nisan'da çalacak.

Borsa İstanbul'un Enerjisi Yükseliyor! Aydem, Biotrend Ve Çan2 Talep Toplamaya Başlıyor!
Borsa İstanbul'da enerji şirketleri atağa kalktı. Bu şirketlerin halka arz işlemlerine devam edilirken 3 yeni enerji şirketi daha bu hafta talep almaya başlayacak. Ayrıca bir enerji şirketi için de BIST'te gong çalacak.

3 ENERJİ ŞİRKETİ TALEP TOPLAYACAK

Borsa İstanbul'dan yapılan son bilgilendirmeye göre 19 – 20 – 21 – 22 Nisan'da Aydem Yenilenebilir Enerji, 19 – 20 – 21 Nisan'da Biotrend Enerji ve 21 – 22 Nisan'da da Çan2 Termik talepleri almaya başlayacak. Geçtiğimiz hafta talep toplayan enerji şirketi Galata Wind Enerji için ise BIST'te gong 22 Nisan'da gong çalacak.

SON YILLARIN EN BÜYÜK HALKA ARZI

Aydem Yenilenebilir Enerji'nin halka arzı ile 1,3 milyar liraya yaklaşan büyüklüğü ile 2018 yılından itibaren Türkiye'de yapılan en büyük halka arz olacak. Konsorsiyum liderleri olarak Yapı kredi Yatırım, Garanti yatırım, İş Yatırım ve TKYB görev alacaklar. Ayrıca Vakıf Yatırım, Halk Yatırım ve Ziraat Yatırım ise eş liderler olarak bulunacaklar.Hisse başı halka arz fiyatı ise 8,5 TL ile 9,9 TL arasında olacak. Halka arz edilecek hisselerin yüzde 50'si yurtiçi bireysel, yüzde 30'u yurt içi kurumsal ve yüzde 20'si de yabancı kurumsal yatırımcılara satılacak.

BORSA İSTANBUL'DA BİYOKÜTLE ALANINDA TEK ŞİRKET

Biotrend Enerji ise Borsa İstanbul'un biyokütle alanında tek şirketi olacak. Bu halka arz işleminde hisse başı fiyat aralığının 16,50 TL – 18 TL arasında olacağı bildirildi. Bu işlemin gerçekleşmesi durumunda halka arz büyüklüğünün 750 Milyon TL'ye ulaşması bekleniyor. Deniz Yatırım ve TSKB liderliğinde 38 kurumdan oluşan konsorsiyum tarafından yapılacak olan bu halka arzda hisselerin yüzde 80'i yurtiçi bireysel yatırımcılara, yüzde 20'si ise yurtiçi kurumsal yatırımcılara tahsis edildi.

HİSSE BAŞI 3,90 TL'DEN HALKA ARZ EDİLECEK

Çan2 Termik Santrali için halka arz verileri açıklandı. Buna göre halka arz işlemi ile şirketin sermayesinin yüzde 23,23'lük kısmına karşılık gelen paylarda hisse başı 3,90 TL fiyat belirlendi. Fazla talep gelmesi halinde de ek satış yapılacağı bildirildi. Bu konsorsiyumun liderleri olarak ise Halk Yatırım ve Vakıf Yatırım açıklandı.
Yorumlar (0)