Borsada En Fazla Kazandıran Spor Şirketi Galatasaray Oldu

Süper Lig’de zirvede yer alan Galatasaray, şubat ayında Borsa İstanbul’da da yatırımcısına en çok kazandıran spor şirketi oldu.

Borsada En Fazla Kazandıran Spor Şirketi Galatasaray Oldu
Süper Lig’de zirvede yer alan Galatasaray, şubat ayında Borsa İstanbul’da da yatırımcısına en çok kazandıran spor şirketi oldu. Şubat ayında yüzde 16.4 oranında değer artışı yaşayan Galatasaray, yatırımcısının yüzünü güldürdü. Galatasaray’ın ardından Süper Lig’de zirve yarışına giren Trabzonspor da kazancı ile yatırımcılarını sevindiren spor şirketleri arasında yer aldı. Trabzonspor hisseleri şubat ayında yüzde 0.8 oranında değer kazandı.

Dört büyükler arasında yer alan Galatasaray şubat ayının en çok kazandıran spor şirketi olurken ve Trabzonspor da kazancı ile yatırımcısını sevindirirken, Beşiktaş ve Fenerbahçe ise şubat ayında kayıp yaşadı. Fenerbahçe yaşadığı düşüş ile şubat ayında yatırımcısına en çok kaybettiren spor şirketi oldu. Şubat ayında Fenerbahçe yüzde 22.7 oranında değer kaybı yaşarken, Beşiktaş ise yüzde 2.9 oranında değer kaybı yaşadı. Şubat ayı boyunca spor endeksleri genel olarak yüzde 5.5 oranında değer kaybı yaşadı.

Galatasaray Hisseleri Yılbaşından Bu Yana Yüzde 5.4 Değer Kazandı

Borsa İstanbul’da işlem gören spor endekslerinden şubat ayında yatırımcısına en çok kazandıran aynı zamanda yılbaşından bu yana da yatırıcısına en çok kazandıran spor şirketi oldu. 2021 yılının başından bu yana yüzde 5.4 oranında değerlenen ve zirveye yerleşen Galatasaray’ı yüzde 1.6 artış oranı ile Trabzonspor izledi. Bununla beraber 2021 yılının başından bu yana Fenerbahçe hisseleri yüzde 0.7 oranında ve Beşiktaş hisseleri de yüzde 1.5 oranında değer kaybı yaşadı. Bu dört büyük takımın borç ve zarar açıklamaları da spor hisselerinin baskılamaya devam ediyor.

Piyasa Değeri Sıralamasında Zirve Fenerbahçe’nin

2021 yılının başından bu yana ve şubat ayının zirvesinde yer alan spor şirketi Galatasaray olmakla beraber piyasa değeri en yüksek olan spor şirketi Fenerbahçe olmaya devam ediyor. Şubat ayını 2 milyar 906 milyon 52 bin 800 lira piyasa değeri ile kapatan Fenerbahçe yerini koruyor.
Yorumlar (0)