BOTAŞ Mart 2021 Fiyat Tarifesi Açıklandı: Doğalgaz Fiyatlarına Zam Geldi!

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ) beklenen Doğalgaz fiyat tarifesi Mart 2021 listesini resmi internet sitesi üzerinden yayımlandı.

BOTAŞ Mart 2021 Fiyat Tarifesi Açıklandı: Doğalgaz Fiyatlarına Zam Geldi!
Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ) beklenen Doğalgaz fiyat tarifesi Mart 2021 listesini resmi internet sitesi üzerinden yayımlandı. Yayımlanan listeye göre Türkiye genelinde doğalgaz fiyatları konut, ticarethane, sanayi ve elektrik üretim santralleri abone grupları için geçerli olmak üzere zamlandı.

Doğalgaz fiyatlarına son güncelleme hatırlanacağı üzere Şubat ayında yapılmış ve o tarihte de yüzde 1 oranında zam yapıldığı ilan edilmişti. Mart ayı güncellemesi ile de BOTAŞ Mart ayında geçerli olmak üzere doğalgaz fiyatlarına yüzde 1 oranında zam yapıldığını ilan etti.

DOĞALGAZ ZAMMI AÇIKLANDI: DOĞALGAZA NE KADAR ZAM GELDİ?

BOTAŞ tarafından yapılan resmi açıklama ile 1 Mart 2021 Pazartesi yani bugünden itibaren geçerli olmak üzere doğalgaza zam geldiği duyuruldu. Yapılan doğalgaz zammı oranı ise konut, ticarethane, sanayi ve elektrik üretim santralleri abone grupları için geçerli olmak üzere tüm gruplar için yüzde 1 olarak ilan edildi.

KONUTLARDA DOĞALGAZ METREKÜP FİYATI KAÇ TL, 100 M3 DOĞALGAZ NE KADAR OLDU?

Konutlarda da geçerli olacak olan Mart ayı zam oranı yüzde 1 olarak ilan edildi. Şubat ayında yapılan zamdan sonra 1000 m3 için 1.276 TL olarak ilan edilmişti. Bugün gelen yüzde 1 oranındaki zamdan sonra bu rakam 1.403.60 TL seviyesine yükselmiş oldu. 100metreküp doğalgaz almak isteyen kişilerin konutlardaki kullanım için ödeyecekleri para ise 140.36 TL olarak gerçekleşecek. Yani BOTAŞ'ın konut tüketicileri için gaz dağıtım şirketlerine uyguladığı satış fiyatı Şubat ayındaki fiyatın yüzde 1 üzerinde olarak gerçekleşecek.

Ticarethane, Sanayi ve elektrik üretim santralleri de doğalgaz tarifesinde zamdan etkilenecek. Gelen yüzde birlik zammın ardından tüketiciler 1000 metreküp doğalgazı 1428 TL yerine yüzde 1 zamlı olarak 1.570,80 TL ödeyerek kullanabilecekler. Bilindiği üzere BOTAŞ üzerinden doğalgaz fiyatları aylık olarak belirlenmekle beraber her ayın başında uygulanacak olan fiyatlar ilan ediliyor. Genelde kışın zamlanan doğalgaz fiyatları yaz döneminde ise ucuzluyor.
Yorumlar (0)