BOTAŞ'tan Resmi Açıklama Geldi: Ekim Ayı Doğalgaz Fiyatları Belli Oldu

Ekim ayında konut, işyeri ve ticarethaneler için Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ'nin (BOTAŞ) tarafından uygulanacak olan doğalgaz fiyatları ilan edildi.

BOTAŞ'tan Resmi Açıklama Geldi: Ekim Ayı Doğalgaz Fiyatları Belli Oldu

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ'nin (BOTAŞ) merakla beklenen Ekim ayı doğalgaz fiyatlarını açıkladı. 

Havaların soğumaya başlaması ile beraber Ekim ayında yükselecek olan doğalgaz faturaları öncesi fiyatlar büyük önem taşıyordu. 

BOTAŞ EKİM AYI DOĞALGAZ FİYAT TARİFESİ AÇIKLANDI! 

Ekim ayında konut tüketicileri ve sanayi tüketicileri için uygulanacak olan doğalgaz fiyat tarifesi açıklandı. Açıklanan tarifeye göre doğalgaz fiyatlarında Ekim ayında tarife değişmeyecek. 

Buna göre konut tüketicileri için uygulanan fiyat tarifesi Ekim ayında 1000 metreküp doğalgaz için 1.251 TL olarak belirlendi Yani konutlarda doğalgazın metreküp fiyatı 1,251 TL oldu. 

BOTAŞ tarafından ticarethane, sanayi ve elektrik üretim santralleri için yapılacak olan tüketimlerdeki faturalandırma ise 1000 metreküp için bin 400 TL olarak uygulanacak. 

Doğal gaz fiyatları bilindiği üzere BOTAŞ tarafından aylık olarak belirleniyor ve her ay öncesi ilan ediliyor. 

Kış döneminde doğalgaz tüketiminin artması nedeni ile ne yazık ki fiyatlarda da yükseliş yaşanıyor. Doğalgaz metreküp fiyatlarına gelen zamlar vatandaşlar tarafından da yakından takip ediliyor. 

Emlak365.com