Brent Petrol Fiyatı Talep Endişesi İle Sert Düştü! Benzin ve Motorine Yeni İndirim Var Mı, Akaryakıt Fiyatları Düşecek Mİ?

Uluslararası piyasalarda yaşanan ekonomik gelişmeler ve korana virüs vaka sayısı için Avrupa ülkelerinden gelen yüksek rakamlar brent petrol fiyatı için talep endişesi yarattı. Brent petrol fiyatı hızlı düşüş yaşarken gözler benzine ve motorine indirim müjdesi için EPGİS tarafından yapılacak olası bir açıklamaya çevrildi. Peki, benzin fiyatı güncel ne kadar, motorin fiyatları son dakika indirim haberi gelecek mi?

Brent Petrol Fiyatı Talep Endişesi İle Sert Düştü! Benzin ve Motorine Yeni İndirim Var Mı, Akaryakıt Fiyatları Düşecek Mİ?

Petrol fiyatları pek çok Avrupa ülkesinde tehlikeli boyutlara ulaşan yeni vaka sayısındaki artış nedeni ile talep endişesine sürüklendi. 

Stok verilerindeki beklenti ve talep toparlanması için yaşanan endişeler sonrası brent petrol fiyatında hızlı geri çekilme yaşandı. 

BRENT PETROL FİYATI 40 DOLARIN ALTINA DÜŞECEK Mİ?

Yaşanan geri çekilme sonrası brent petrol fiyatı 40,54 dolar seviyesine kadar düşerken 40 doların üstünde tutunmakta zorlanmaya başlandı. 

Ekonomistler petrol fiyatları için yeni destek noktasını 40 dolar olarak açıklarken yaşanacak olası bir kırılma halinde hızlı düşüş yaşanabileceği uyarısı geldi. 

Özellikle de korana virüs salgını nedeni ile ikinci bir dalga yaşanması, ekonomilerin alınan tedbir kararları ile yavaşlatılması ve uçuş yasaklarının yeniden başlaması halinde petrol fiyatlarında bu sefer zaten var olan yüksek stok nedeni ile çok daha yüksek bir düşüş yaşanabileceği belirtiliyor. 

(Tablo Bloomberg HT sitesinden alınmıştır)

EPGİS SON DAKİKA AÇIKLAMA YAPACAK MI, TÜRKİYE'DE BENZİN VE MOTORİN FİYATLARI UCUZLAYACAK MI, YENİ İNDİRİM HABERİ VAR MI?

Brent petrol fiyatında yaşanan geri çekilme sonrası gözler EPGİS'e çevrildi. 

EPGİS tarafından en son 23 Eylül tarihinde fiyat düzenlemesi yapılmış ve motorin fiyatlarına 11 kuruşluk indirim yapılmıştı. 

22 Eylül tarihinde ise benzinin litre satış fiyatına 19 kuruş indirim yapıldığı açıklanmıştı. Ankara'da benzinin litre satış fiyatı 6,74 lira, İstanbul'da 6,88 lira ve İzmir'de ise 6,76 liradan satılıyor. 

Emlak365.com

Yorumlar (3)
Şevket Gökay 4 ay önce
Dünyada petrolun varili düşüyor Türkiye'de bir gün 10krs düşüyor 3gun sonra 15 krs yukseliyor Sayın Maliye bakanı ve Hükümet neden Rafineleri takip etmiyor bu bizim değil Sayin CUMHUR BAŞKANI VE HÜKÜMETİN SORUMLULUĞUNDA OLMASI GEREKTİĞİ KANISINDAYIM
Ayhan 4 ay önce
İnsanlarla dalga mi geciyorsunuz.dunya da petrol fiyatlari duserken siz akaryakit fiyatlarini oynarken utanmiyormusuz,insanlarin sabrini test yapmayin.Sizler neyin hesabini yapiyorsunuz.Aklinizi basiniza alin.sabirlarimizi zorlamayiniz.
Nural 4 ay önce
Petrol fiyatlari duserken sizler isle mesgulsunuz.