Brent Petrol Fiyatı Uçtu, Benzine Süper Zam Haber Geldi! Benzin Zammı Var Mı?

Gelen aşı haberleri sonrasında olumlu olarak etkilenen brent petrol fiyatı büyük hızla yükselişe geçmişti.

Brent Petrol Fiyatı Uçtu, Benzine Süper Zam Haber Geldi! Benzin Zammı Var Mı?

Gelen aşı haberleri sonrasında olumlu olarak etkilenen brent petrol fiyatı büyük hızla yükselişe geçmişti. Pandemi sonrası fiyatına ulaşan brent petrol yeniden 50 doları aşarken benzin fiyatına rekor zam haberi geldi. Benzine zam var mı, kaç TL olacak?

Akaryakıt fiyatlarına brent petrol fiyatlarında yaşanan çıkışın ardından zam beklentisi oluşmuştu. Beklenen zam haberi ne yazık ki geldi. Akaryakıt sektörü temsilcileri tarafından yapılan açıklamaya göre benzine süper zam geliyor! 

BENZİNE ZAM VAR MI?

Uluslararası piyasada gelen aşı haberleri sonrasında 50 dolar seviyesini büyük bir hızla aşarak pandemi dönemi öncesine dönüş yapan brent petrol fiyatı ile gözler benzin fiyatlarına çevrilmişti. Benzine zam beklentisi oluşurken konu hakkında açıklama geldi. Benzine zam haberi konusunda akaryakıt sektörü temsilcileri kötü haberi verdi. Pazartesi günü benzine zam geliyor. 

BENZİNE KAÇ TL ZAM GELECEK, BENZİN ZAMMI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Akaryakıt sektörü temsilcileri tarafından yapılan açıklamaya göre benzine Pazartesi günü zam gelecek. Pazartesi günü EPGİS tarafından yapılacak olan açıklama ile benzine zam haberi duyurulacak. Yapılacak olan açıklama ile benzine 18 kuruş zam gelmesi bekleniyor. 

En son yapılan fiyat güncellemesi ile hatırlanacağı üzere İstanbul'da benzinin litre satış fiyatı 7 lira 6 kuruş seviyesine, Ankara'da 7 lira 10 kuruş seviyesine ve İzmir'de de 7 lira 12 kuruş seviyesine çekilmişti. 18 kuruşluk zammın tamamının pompaya yansıması durumunda bu fiyatlar Ankara'da 7.28 liraya, İzmir'de 7.30 liraya ve İstanbul'da ise 7.24 lira seviyesine yükselecek. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)