Brent Petrol Uçtu, Benzine Rekor Zam Haberi Geldi! Benzin Litre Fiyatı Kaç TL Olacak?

Brent petrol fiyatı son 10 ayın zirvesine ulaşarak yeni rekor kırarken dolar kurunda da yaşanan yükseliş ile desteklenmesi ile beraber benzine rekor zam haberi geldi.

Brent Petrol Uçtu, Benzine Rekor Zam Haberi Geldi! Benzin Litre Fiyatı Kaç TL Olacak?

Brent petrol fiyatı son 10 ayın zirvesine ulaşarak yeni rekor kırarken dolar kurunda da yaşanan yükseliş ile desteklenmesi ile beraber benzine rekor zam haberi geldi. En son yapılan güncellemede 32 kuruş indirim yapılan benzin fiyatı ne yazık ki çok daha üzerinde bir zam haberi ile yine yükselecek! Peki, benzine zam var mı, benzine zam beklentisi ne kadar, benzin fiyatı ne kadar olacak, Ankara, İstanbul ve İzmir benzin litre fiyatı kaç TL?

Koronavirüs salgını tüm dünyada ekonomide dalgalanmalar yaşanmasına neden olurken piyasada oluşan iyimserlik ve gelen aşı haberleri sonrasında brent petrol fiyatı rekor üzerine rekor kırmıştı. Son 10 ayın zirve noktasına ulaşan ve yeni güne 48 dolar seviyesinin üzerinde başlayan brent petrol fiyatı dolar kuru ile desteklenince benzin fiyatına zam haberi geldi. Ne yazık ki son derece yüksek bir oranda yapılacak olan zam araç sahiplerini üzecek! BRENT PETROL FİYATI UÇTU, BENZİNE REKOR ZAM HABERİ GELDİ! Akaryakıt sektörü temsilcileri tarafından yapılan son dakika açıklaması ile benzine 37 kuruş zam geleceği duyuruldu. Benzinin zamlı satış fiyatı bu gece yarısı itibarenden yani Perşembe günü geçerli olacak. Hatırlanacağı üzere benzine en son olarak 16 Kasım 2020 tarihinde fiyat güncellemesi yapılmıştı.  O tarihte hem dolar kuru hem de brent petrol fiyatında yaşanan geri çekilmenin ardından benzine 32 kuruşluk süper indirim müjdesi verilmişti. Yapılan indirimler ile Ankara ve İzmir'de benzinin litre satış fiyatı 6,97 TL seviyesinden 6,65 lira seviyesine ve İstanbul'da ise 7,03 TL seviyesinden 6,71 liraya düşürülmüştü.Bu gece yarısından itibaren gelecek zamların ardından Ankara ve İzmir'de benzin litre fiyatı 6.65 lira seviyesinden 7.02 liraya ve İstanbul'da ise 6.71 liradan 7.08 liraya yükselmiş olacak. Emlak365.com


Yorumlar (0)