BTC Fiyatı Rekora Koşarken, Bitcoin'e Balinaların Etkisi Devam Ediyor!

BTC fiyatı 51.

BTC Fiyatı Rekora Koşarken, Bitcoin'e Balinaların Etkisi Devam Ediyor!
BTC fiyatı 51.565 dolar seviyesinden şu dakikalarda işlem görürken, Bitcoin tutan balinaların sayısının tüm zamanlardan daha yüksek olduğu analistler tarafından açıklandı. Bitcoin fiyatının 50.000 dolar değerinin sütünde kalması göz önünde bulundurulduğunda, söz konusu gelişme yükseliş sinyali olarak değerlendirdi. Analistler bir sonraki hamlede yeni rekor seviyenin geldiğini açıklıyorlar.

Analistlerin Yorumları

Kripto para borsalarından alınan son tablolara bakıldığında BTC balinalarının yüksel oranlı BTC biriktirmiş oldukları görülüyor. Analistler iki farkı senaryoyu ele alıyorlar. Balinalar kar elde etmek için BTC’lerini satarlarsa, ciddi bir fiyat düşüşü yaşanacak. Eğer bu hafta biriktirmeye aynen devam ederlerse ki bu daha olası bulunuyor BTC yeni bir rekor fiyata koşacak.

Galssnode’un yeni ve son dakika verilerine göre, şuanda 1 milyon doların üstünde BTC tutan tam 94.000 BTC adresi mevcut. Bunun yanında, balina aktivitesini izleyen bir veri analizi platformu Whalemap, balinaların şuan birikim yaptıklarını açık şekilde bildirdi. Araştırmacılar, bir önceki boğa döngüleri ardından 1.000 ile 10.0000 BTC tutan adres sayısının düşüşe geçtiğini belirtmişlerdi. Şuan ise balina sayısının görünür şekilde arttığını belirttiler.

Fonlama Oranı Ne Oldu?

BTC analistlere göre yükselişini devam ettirmek için gerekli olan şartları sağlamış gözüküyor. Çünkü BTC için olan talepler yüksek seyrediyor. Bununla birlikte, kaldıraçlı işlemler piyasası 18 Şubat itibariyle BTC ve ETH için vadeli işlem fonlama seviyesinde %0.15 oranını aştı. Kripto para birimleri için normal ve başarılı görülen fonlama oranı ise %0.01 olarak bilinir.

Fonlama oranının artması, piyasanın çoğunun satın alındığına ve long pozisyona giriş yapıldığını ortaya koyuyor. Bu durumda eğer BTC’de küçük bir düşüş olursa risk artacak. Kaldıraç söz konusu olduğunda ise bunun büyük bir gerilemeye sebep olabileceği analistlerce belirtildi. Yüksek fonlama ile fiyat şuan için artacak ancak haftanın sonu için veriler henüz açıklanmadı.
Yorumlar (0)