BTC Fiyatı Tekrar Yükselişe Geçti! Dip Noktadan Yüzde 20 Artış Başladı!

Bu hafta ve son 2 gün içinde BTC fiyat hareketliliği bir türlü durmuyor.

BTC Fiyatı Tekrar Yükselişe Geçti! Dip Noktadan Yüzde 20 Artış Başladı!
Bu hafta ve son 2 gün içinde BTC fiyat hareketliliği bir türlü durmuyor. Bitcoin için her zaman volatilite üstte olsa da son birkaç gündür durum daha aktifti. Kripto para birimi şimdi ise yükselişe geçmeye başladı. Sert satışlar ardından BTC yatırımcıları için zarar zilleri çalmaya başlamışken, %20’lik yükseliş kaygıyı azaltıyor.

Analistlerin Açıklamaları

Analistler ise geçen hafta ortasında bu düşüşün aslında BTC alımı yapmak için bir fırsat olduğunu dile getirmişlerdi. Tavsiyeyi dinleyen yatırımcılar ise çok düşük bir seviyeden BTC alımı yapmışlardı. Şimdi ise gündeme gelen %20’lik artış ile bu yatırımcı kesiminin kara geçtiği görülüyor.

Dip seviyelerden çıkarak şuan itibariyle 362.546 dolar seviyesine ulaşan BTC, saat 12:00 civarında ise 369 bin 401 TL’lik fiyatını tablolara aktarıyordu. Ravecoin %18 yükseliş ile 1.37 lira seviyesine, Bittorrent %18,3 yükseliş ile 0,010 lira seviyesine, Ripple ise %17,6 yükselişi ile 3,59 lira düzeyine geldi.

BTC için bugün gündeme gelen %20’lik artış önceki düşüşü gibi diğer altcoinleri de etkileyerek fiyat yükselişlerine sebep oldu. Bu yükselişin piyasa yansımalarından payını alan Ethereum ise %16 oranında bir yükselişe girerek şuan 1.688,44 dolar seviyesine ulaştı. Piyasana etkilenen DogeCoin ise % 16 fiyat yükselişine tablolara aktardı.

BTC Beklentisi

Bu kapsamda akşam saatlerine yaklaşırken son iki gündür kötü tablo ile giden kripto para birimlerinin durumu bir fiyat düzeltmesi içine girdi. Analistler piyasanın çöküş durumunun gündemde olmadığını ve fiyatların bir nebze daha yukarı aşınacağını belirttiler.

Artık satışlarda belirli seviye ardından doyun noktasına ulaşılacağı ve alım taleplerinin gelişi ile birlikte fiyatların değer kazanacağı belirtiliyor. Yarın ise BTC için daha parlak bir gün olarak değerlendiriliyor. Analistler şuan için anlık fiyat takibinin gerekli olduğunu, balinaların işlem yapabileceğini vurguladılar.
Yorumlar (0)