Bu Belediyede Ramazanın İlk Gününden Bayramın Dördüncü Gününe Kadar Su Ücretsiz

Amasya Belediyesi, Ramazan Ayında vatandaşlara su kullanımını ücretsiz yapacak. Geçtiğimiz senelerden itibaren uygulanan bu gelenek Ramazan ayında da devam ettirilecek.

Bu Belediyede Ramazanın İlk Gününden Bayramın Dördüncü Gününe Kadar Su Ücretsiz
Amasya Belediyesinde geçtiğimiz son iki ramazan ayında vatandaşları memnun eden bir kampanya başlatıldı.

Ramazan ayında su kullanımından fatura almayan belediye başkanlığı bu geleneğini 2021 yılı Ramazan ayında da sürdürme kararı aldı. Belediyenin sunduğu imkanlara dair ise Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı açıklamalarda bulundu.

BAYRAM SONRASINA KADAR SU ÜCRETSİZ

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı belediyede uygulanacak gelenecek hakkında açıklamalarda bulundu. Mehmet Sarı bu uygulamanın son iki yıldır Ramazan ayı içerisinde sürdürüldüğünü ifade ederek vatandaşların bu süre zarfında şebeke suyuna ücret ödemeyeceklerini açıkladı.

Basın mensuplarına yapmış olduğu açıklamasında Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, "Ramazanın birinci gününden bayramın dördüncü gününe kadar evlerde, iş yerlerinde akan hiçbir musluktan ücret almıyoruz. Amasya'nın eşrafından, esnafından, otelinden hiçbir yerinden su ücreti almıyoruz. Bunu biz belediye olarak karşılıyoruz." açıklamasında bulundu.

Kartla Su Alanlar için

Ramazan ayında faturalı ödeme sisteminde sağlanacak bu uygulamanın kart ile su alanlar için nasıl olacağına dair de çalışamalar yürütüldü.

Belediye Başkanı Sarı o vatandaşların da unutulmadığını ifade ederek "Kartlarına yaklaşık 60 liralık 25 ton su yükleyerek onları da bu hizmetten faydalandırıyoruz. Onları da mağdur etmeyeceğiz."  dedi.

BAYRAMIN DÖRDÜNCÜ GÜNÜNE KADAR GEÇERLİ

Amasya Belediyesi tarafından başlatılan ramazan ayı içerisinde ve bayram sürecinde ücretsiz su kampanyası başladı. Uygulama Ramazan ayının başladığı ilk günden itibaren bayram sonrası sürece kadar devam edecek. Ücretsiz su kullanımı için son gün Ramazan Bayramının dördüncü günü olarak açıklandı.
Yorumlar (0)