Bu Hafta En Çok Borsa Kazandırdı, Gram Altın ve Euro Yatırımı Yapanlar Kaybetti!

Yatırım araçlarının haftalık getiri performansları açıklandı. Bu haftanın en çok kazandıran yatırım aracı borsa olurken en çok kaybettiren yatırım aracı ise gram altın oldu. Bu hafta hangi yatırım aracı ne kadar kazandırdı?

Bu Hafta En Çok Borsa Kazandırdı, Gram Altın ve Euro Yatırımı Yapanlar Kaybetti!

12 Ekim 2020 Pazartesi günü itibari ile başlayan haftanın yatırım aracı performansları açıklandı. Açıklanan rakamlara göre bu hafta en çok parayı kazandıran yatırım aracı borsa olurken birikimi ile gram altın ve Euro alanlar ise kaybetti. 

BU HAFTA PARASINI BORSAYA YATIRAN KAZANDI, GRAM ALTIN ALANLAR KAYBETTİ! 

Açıklanan rakamlara göre Pazartesi günü borsaya yatırım yapan kişiler kazanç elde ederken altına yatırım yapanlar ise kaybetti. Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetlerinin haftalık getirisi yüzde 2,32 olarak gerçekleşti ve bu haftanın en çok kazandıran yatırım aracı oldu. 

Dolar'da yatırımcısının yüzünü güldürdü ve yüzde 0,19 oranında değer kazandı. Pandemi döneminin parlayan yıldızı olarak kabul edilen gram altın ise ne yazık ki bu haftanın en çok kaybettiren yatırım aracı oldu. Parasını gram altına yatıran kişiler yüzde 1,25 oranında kayıp yaşadı. Haftanın kaybettiren bir diğer yatırım aracı ise Euro oldu. Euro yatırımı yapan kişiler yüzde 0.49 oranında değer kaybı yaşadılar. 

İstanbul Kapalıçarşı altın fiyatları içerisinde külçe altının gram fiyatı yaşamış olduğu yüzde 1,25'lik değer kaybı sonrası 483,40 lira ile haftayı tamamlarken çeyrek altın fiyatı ise 793 lira ile başladığı haftayı 783 lira ile tamamladı. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)