Bu Hafta İzlenecek Üç Hisse: FedEX, Tesla, Nike Açıklandı!

Bu hafta yatırımcının yakından takip etmesi gereken hisseler Tesla, Nike ve FedEX şeklinde sıralanıyor.

Bu Hafta İzlenecek Üç Hisse: FedEX, Tesla, Nike Açıklandı!
Bu hafta yatırımcının yakından takip etmesi gereken hisseler Tesla, Nike ve FedEX şeklinde sıralanıyor. Analistler bu üç hissenin yükselme ihtimaline karşı izlenmesi gerektiğini vurguladılar. Tahvil faizlerinin bu hafta da yükselme ihtimali, yatırımcıları büyüyen hisselerde işlem gerçekleştirmek konusunda endişeye düşüyor.

ABD Hazine Tahvil Faizi Ne Durumda?

ABD Başkanı Joseph Biden’ın ülkedeki tüm yetişkinlerin 1 Mayıs tarihine kadar aşılanma için hak kazanacaklarını bildirdi. Ardından ADB’nin ekonomide tam kapsamlı yeniden açılma dönemine yaklaştırılması, tahvil faizlerini Cuma günü bir kez daha arttırmıştı. 1 senelik hazine tahvil faizi 1 senelik süre ardından en yüksek düzeyi olarak konumlanan %1,642 zirvesine ulaşıp, ardından bir miktar gerileme yaşadı.

Bu hareket ise Dow Jones Industrial Average Endeksi’nin bu haftaya girmeden önce %4’lük yükselişi tabloya yansıtmasına neden oldu. Tüm gelişmeler ardından analistler bu hafta yakından izlenmesi gereken hisseleri açıkladılar.

Nike ve FedEX Hisseleri İçin Tahminler Ne Yönde?

Analistler bu hafta Nike hisselerinin takip edilmesi gerektiğini belirttiler. Spor giyim devi Nike’a ait hisselerin 11,03 milyar değerindeki satışla hisse başına 0,758 dolar kar açıklayacağı tahmin ediliyor. Geçen sene salgın kaynaklı çöküşün başlangıç tarihinden buyana yaşadığı ralli sonrasında, Nike hisseleri bu sene hareketliliği yoğun şekilde ön plan çıkarmadı. Şirketin en güçlü iki pazarı olan Çin ve ABD ekonomilerinin tekrar açılmaya başlamaları ardından ise Nike hisse değerlerinin yeniden konumlanması bekleniyor.

Nike dünya genelinde spor organizasyonlarındaki kısıtlamalara rağmen mali üçüncü çeyreği için yeniden kara geçtiğini açıkladı. Bu durum ise analistlerin hisse fiyatlarında artış beklemesine sebep oluyor.

Diğer yandan dünyanın güçlü kargo teslimat firmalarından FedEX, 2021 senesi mali üçüncü çeyrek sonuçlarını net olarak bu hafta yayınlayacak. Analistler 19,93 milyar dolarlık satış getirisi ve bir hisse için 3,35 dolar kar beklentisi içindeler. Açıklamada bu detayların yer alacağını belirten analistler yatırım için FedEX hisselerinin yakın takibini önerdiler.
Yorumlar (0)