Bu Yaz Tatil Hayal Oldu, 4 Kişilik Ailenin 1 Haftalık Tatili Asgari Ücreti 5'e Katladı!

Koronavirüs salgını nedeni ile geçen sene tatil yapamayan aileler bu yaz tatil fırsatlarını araştırmaya başlayınca büyük bir şok yaşadı. Otel fiyatları pandemi nedeniyle sınırlı kontenjan uygulamasına takılınca rekor rakamlara ulaştı. Asgari ücretli çalışanlar için 5 yıldızlı otelde tatil hayal oldu. İşte 2021 yılı yeni sezon otel fiyatları ile o hesaplama....

Bu Yaz Tatil Hayal Oldu, 4 Kişilik Ailenin 1 Haftalık Tatili Asgari Ücreti 5'e Katladı!
Bütün bir sene çalışan, pandemi nedeni ile sıkıntı üzerine sıkıntı yaşayan dar gelirli aileler yaz tatili için seçenekleri araştırmaya başladı. Otellerin 2021 yaz sezonu fiyatları ilan edilirken tatile gitmek isteyen asgari ücretli çalışanlar büyük şok yaşadı.

5 yıldızlı otellerde adeta fiyatlar uçuşa geçerken vatandaş denize sıfır otellerde tatil yapmak için yapmış olduğu araştırmada istenilen fiyatlar ile tatil hayallerini ertelemek zorunda kaldı.

4 KİŞİLİK BİR AİLENİN AĞUSTOS AYINDA ANTALYA'DA 5 YILDIZLI OTELDE TATİL YAPMASININ MALİYETİ 13 BİN 650 LİRADAN BAŞLIYACAK! 

Tur firmalarının siteleri üzerinden yapılan incelemede denize sıfır konumda olan 5 yıldızlı otellerin fiyatlarının oldukça yüksek olduğu görüldü.

Bazı lüks otellerde en düşük fiyatların 20 bin liraya kadar yükseldiği görüldü. Ağustos ayında anne, baba, biri 8 diğeri ise 15 yaşında olan 2 çocuk için yapmış olduğumuz incelemelerde 6 gece 7 gün konaklamalı yaz tatili için istenen fiyat bugünkü asgari ücretin nerede ise 5 katına ulaştı.Yaşanan yükseliş nedeni ile ucuz tatil önerileri arayan ailelerin tercihleri ise denize uzak olan, 3 yıldızlı ekonomik aile otelleri olacak. Özellikle de kalabalık ailelerin tercihi olan kiralık villa ilanları ise bu sene pandemi nedeni ile yükselen fiyatlar nedeni ile bu sene 5 yıldızlı otelde tatil yapmaktan çok daha maliyetli bir hale geldi.

Koranavirüs salgını nedeni ile hastalık kapmaktan endişe eden ancak ailesi ile tatil yapmak isteyen kişiler oteller yerine kiralık villalara yöneldiği için kiralık villada tatil yapmanın maliyeti de yükseldi.

Emlak365.com - ÖZEL HABER
Yorumlar (0)