Bugün Ons Altın Ve Gram Altın Ne Kadar Oldu?

Altın piyasasında ons altının inişli çıkışlı grafiği devam ediyor. Kendisini 1.800 doların üzerine atma için hareketler gerçekleştiren ons altının yeni denemeler yapacağı bildirildi. Peki ons altın ve gram altın ne kadar oldu?

Bugün Ons Altın Ve Gram Altın Ne Kadar Oldu?

Altın piyasasında küresel ekonomik gelişmelerin etkisi ile hareketli günler yaşanıyor. Mayıs ayında pozitif bir görünümler seyrine devam eden ons altın 1.800 dolar üzerine çıkabilmek için çeşitli denemeler yapıyor. Ancak şu ana kadar ons altın 1.800 dolar üzerine sıçrayamadı. Bu sıçramanın gerçekleşmemesi nedeniyle geri çekilmeler olsa da bu geri çekilmelerin yeni bir sıçrama tahtası oluşturmak için gerçekleştiği analistler de dile getiriliyor.

ANALİSTLER TEMKİNLİ!

Ons altının 1.800 dolar üzerine çıkmasının tüm piyasa şartlarının gerçekleştiğini söyleyen ekonomistler bu seviyenin en geç gelecek hafta içinde aşılacağına dair görüş birliğine vardılar. Ancak yaşanacak ekonomik gelişmeler ışığında düşüş etkisinin olmayacağının garantisinin verilemeyeceğini söyleyen analistler yatırımcıların temkinli olmaları gerektiğini belirttiler.

ONS ALTIN NE KADAR OLDU

Ons altın şu anda 1.779 dolardan işlem görüyor. 1.795 dolardan dönen ons altın yeniden bu seviyeye çıkmayı deneyecek. Ons altının 21 günlük ortalamadan aldığı destekle fiyatlandığı belirtilirken 1.794 doların direnç noktası olduğu bildirildi. Satış baskısının oluşması ile doğabilecek durumlar için ise analistler 1.777 dolar seviyesinin destek noktası olacağını belirtiyorlar. Bu seviyeler arasında kaldığı müddetçe ons altının yükseliş trendinde olacağı da ifade edildi.

GRAM ALTIN KAÇ TL?

Gram altının fiyatlamasında ise ons altından farklı bir durum etkin oluyor. Dolar kurunun yükseliş desteği ile gram altın küçük seviyeli bir yükseliş gerçekleştirdi. Dolar kurunun 8,32 TL üzerine geçmesi ile gram altın 475 TL'ye çıktı. Dolar kurunun ons altın ile aynı anda yükselmesi durumunda ise gram altının fiyatında sert bir hareketlenme yaşanabilir. Analistler hem kurda hem de ons altında bir yükseliş hareketi neticesinde gram altının 500 TL barajını aşabileceği uyarısında bulunuyorlar.

Not: Haberimizde piyasa verileri ve analistlerin yorumları yalnızca bilgilendirmeamacıyla kullanılmıştır. Bu haberde yer alan ifadelere bakılarak altın yatırımlarına yön verilmemelidir. Sitemiz herhangi bir şekilde yatırım önerisinde bulunmamaktadır. Bu haberimizde de yatırım tavsiyesi verilmemiştir.

Yorumlar (0)