Bursa Kuyumcular Odası Başkanı Uyardı: Borcu Olanlar, Altın Alacaklar Dikkat Son Dakika 2021

Altın fiyatlarında yaşanan dalgalanma tüm hızı ile devam ederken konu hakkında bir açıklamada Bursa Kuyumcular Odası Başkanı İsa Altıkardeş tarafından yapıldı.

Bursa Kuyumcular Odası Başkanı Uyardı: Borcu Olanlar, Altın Alacaklar Dikkat Son Dakika 2021
Altın fiyatlarında yaşanan dalgalanma tüm hızı ile devam ederken konu hakkında bir açıklamada Bursa Kuyumcular Odası Başkanı İsa Altıkardeş tarafından yapıldı. Altıkardeş yapmış olduğu açıklamasında elinde altını olanlara ve altın alacaklara önemli uyarılarda bulundu.

2020 yılında koronavirüs salgınının yarattığı belirsizlik ortamında adeta uçuşa geçen, 540 TL seviyesini de aşarak tüm zamanların rekorunu kıran altın en çok getiri sağlayan yatırım aracı olmuştu. Ancak 2020 senesinin son çeyreğinde başlayan düşüş 2021 yılında hızlandı.

DÜGÜN SEZONUNDA ALTIN FİYATLARI YÜKSELİR Mİ?

Bursa Kuyumcular Odası Başkanı İsa Altıkardeş yapmış olduğu açıklaması ile "Dış ülkelerde yaşanan gelişmeler ne yazık ki bizim yorum yapabileceğimiz gelişmeler değil. Bu oyunun nasıl oynandığını asıl aktörleri biliyor. 2007 senesinde 1 kilogram altın sadece 25 bin liraydı.

12 sene sonra pandemi nedeni ile bu fiyat 540 bin liraya çıktı. Bu da bizlere altın fiyatlarının her zaman yükselişe geçeceğini gösteriyor. Dünyada düğün sezonu ile beraber altın fiyatlarının yükseldiğine dair yanlış bir beklenti bulunuyor. Dünyada düğün döneminde altın sirkülasyonunun en hızlı yaşandığı ülke Hindistan. Yani Türkiye değil.

Dünyadaki tüm para birimlerinin karşılığı altın fiyatıdır. Hindistanlılar bile altın fiyatlarını belirleme gücüne sahip değil. Türkiye'de herkes uyurken Çin'de piyasalar açılır ve tonlarca işlem yapılır. Düğün mevsiminde altın almayayım fiyatı yüksek olur diye düşünenler hata yaparlar" dedi.

KUYUMCULAR ODASI BAŞKANI UYARDI: ALTINDAN VAZGEÇMEYİN! 

Gümüşün kesinlikle altının yerini tutamayacağını belirten Altıkardeş ""Elinde var olan bir yapıyı, değer kazandırmak için kulaktan kulağa yayılan haberlerle belirli bir seviyeye getirip, o seviyeden satmak ve insanlarda bir algı yaratmak isteniyor.

Bir kilogram altın 420 bin, bir kilogram gümüş de 6 bin 7 bin seviyelerinde. Değeri düşük olan bir emtiaya sahip olmanın avantajlı olduğunu düşünenler olabilir" diyerek şu anda dünyanın en değerli emtiasının altın olduğunu vurgulayarak insanların altından vazgeçmemeleri konusunda uyarıda bulundu.BUGÜN ÇEYREK, GRAM VE YARIM ALTIN KAÇ TL?

Dolar kurunda yaşanan yükselişten destek bulan gram altın ve çeyrek altının fiyatları yükseldi. Uluslararası piyasada ons altının satış fiyatı 1.714,85 dolar seviyesine çıkarken iç piyasada ise gram altının satış fiyatı 421,67 TL oldu. Çeyrek altın alış fiyatı 686 TL ve çeyrek altın satış fiyatı ise 698 liraya yükseldi.
Yorumlar (0)