Büyük İlgi Gören Dogecoin İçin Güncelleme Geliyor!

Japon avcı köpeği Shiba Inu ile sembolize edilen Dogecoin’in geliştiricileri dün akşam saatlerinde bir açıklama gerçekleştirdiler.

Büyük İlgi Gören Dogecoin İçin Güncelleme Geliyor!
Japon avcı köpeği Shiba Inu ile sembolize edilen Dogecoin’in geliştiricileri dün akşam saatlerinde bir açıklama gerçekleştirdiler. Yaptıkları açıklama kapsamında ise senkronizasyonu hızlandırma ve onaylanmamış işlemlere yönelik bekleme oranını azaltacak yeni bir sürüm oluşturacaklarını belirttiler. Açıklama kapsamında yeni Dogecoin sürümünün kritik performans iyileştirmelerini içereceği, küçük bir güncelleme ile daha verimli bir hale geleceğini belirttiler.

Geliştiricilerin Açıklamaları

Geliştiriciler aynı zamanda, bir bloğun başka bir düğüme gönderilmesinde ortaya çıkan ve pahalı şekillenen enformasyon kontrollerini ise kaldıracaklarını, bu model yerine artık bir DOGE düğümünün blok yükleme hızını yükselten modelin kullanılacağını ifade ettiler. Daha önceleri kripto para birimini sadece eğlence amaçlı çıkardıklarını belirten geliştiriciler, Elon Musk müdahalesi ardından gelen popülerlik ile yeni adımlar atıyorlar.

Geliştiriciler yeni bir çekirdek kullanacaklarını ve bu çekirdeğin ‘’cache’’ işlem süresini 336 saatten 24 saate düşürdüğünü ifade ettiler. 2013 senesinde şaka amaçlı olarak geliştirilen Dogecoin, yaptığı büyük ‘’pump’’ hareketi ile kendinden söz ettirirken, bu sene ise Tesla kurucusu Elon Musk’ın desteği ile farklı bir imaja bürünüyor.

Dogecoin’e Destek Büyük!

Musk’ın son tweet’i ardından etkili bir reklamdan yararlanan Dogecoin, Gene Simmons ve Snoop Dogg gibi isimler tarafından da destek görüyor. Birçok isim tarafından Dogecoin’e ilgi çekilmeye çalışılıyor. Adeta gönüllü bir reklam kampanyasına dönüşen bu zincirde, fiyat yükselişinin yakalayan Dogecoin, 10 milyar dolarlık piyasa değerini de aşarak, ilk en büyük 10 kripto para arasına girmeyi başardı.

DOGE yaşadığı son dalgalanmalar ardından ise şuan 6.27 milyar dolarlık piyasa değeri ile 14. en büyük kripto para birimi olarak sahnede yer alıyor. Fiyatlarında yaşanan yükseliş ardından ise geliştiriciler artık Dogecoin’in sevimli bir köpeği hatırlayan kripto para birimi olmaması gerektiğini düşündüler. İlgi artmaya başlayınca yeni değişiklikler gündeme geldi.
Yorumlar (0)