Büyük Kongre Öncesi Altın, Dolar, Euro Fiyatları! Gelecek Mesajlarla Kur Düşecek Mi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan gün içerisinde AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresine katılacak. Ekonomi gündemine ilişkin mesajlar vermesi beklenen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşması öncesinde altın, dolar ve euro fiyatlarının son durumu.

Büyük Kongre Öncesi Altın, Dolar, Euro Fiyatları! Gelecek Mesajlarla Kur Düşecek Mi?
AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi gün içerisinde gerçekleştirilecek. Kongrede konuşacak olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tüm siyasi ve ekonomik gündemi ele alması bekleniyor. Özellikle uzmanlar piyasalarda oluşan dalgalı sürece dair mesajlar geleceğini öngörüyorlar.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN PİYASALARI RAHATLATAN MESAJ ÇIKACAK MI?

Merkez Bankası Başkanı görev değişikliği sonrası Türk Lirasının sert değer kaybı. Borsa İstanbul BIST 100 endeksinin tarihi düşüşü ile dolar ve euro fiyatları ekonomi gündemini yeniden belirledi. Bu süreçte Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ekonomiden Sorumlu Başdanışmanı ve Maliye Bakanı Lütfü Elvan'dan açıklamalar geldi.

Piyasalara dair yapılan bu açıklamalar sert hareketlerin önüne geçse de döviz ve altın fiyatlarında yaşanan dalgalı süreç halen devam ediyor.

AK Parti 7. Olağan Kongresi kapsamında konuşma yapacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da piyasalara dair açıklamalarda bulunması bekleniyor. Para piyasalarının gözünü çevirdiği konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kısa vadede 2021 ekonomi hedeflerini,  orta vadede ise 2023 hedeflerine dair konuşacağı öngörülüyor. Konuşmada ayrıca dolar kuruna dair yeni değerlendirmeler gelmesine kesin gözüyle bakılıyor.

KONGRE ÖNCESİ ALTIN VE DÖVİZ KURU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın büyük kongre kapsamında yapacağı konuşma öncesinde ise dolar, euro, gram altın ve çeyrek altın fiyatlarında oluşan son tablo şu şekilde;

Dolar yeni güne 7.99 TL seviyesinden başladı.

Euro ise 9.55 TL bandından işlem görüyor.

Gram altın 441 TL'den işleme giriş yaptı.

Çeyrek altın ise 729 TL seviyesinde yer alıyor.

Para piyasaları uzmanları gün içerisinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapacağı açıklamalara bağlı olarak döviz kuru ve altın fiyatlarında değişimler yaşanabileceğini bildirdiler. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın vereceği mesajlara bağlı olarak özellikle döviz kurunda geri çekilmelerin yaşanabileceği ifade ediliyor.
Yorumlar (0)