Çalışma Bakanı Selçuk Duyurdu! Kısa Çalışma Ödeneği, Nakdi Ücret Desteği Yine Uzatıldı

Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk akşam saatlerinde yapmış olduğu açıklamasında kısa çalışma ödeneği, nakdi ücret desteği, fesih kısıtı ödemelerinin 1 ay daha uzatıldığını duyurdu. Bakan Selçuk'un açıklamasının tüm detayları haberimizde.

Çalışma Bakanı Selçuk Duyurdu! Kısa Çalışma Ödeneği, Nakdi Ücret Desteği Yine Uzatıldı

Koronavirüs ile mücadele sürecinde sağlanan en önemli desteklerden bir tanesi de kısa çalışma ödeneği, nakdi ücret desteği ve fesih kısıtı olmuştu. 

Bu dönem çalışma hayatında yer alan ancak çalışamayan vatandaşlara sağlanan bu destek ödemeleri vatandaşlara can suyu oldu. Normalleşme döneminde de devam eden ödemelere ilişkin yeni karar bayram öncesinde duyuruldu. 

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ ÖDEMELERİ 1 AY UZATILDI

Kısa çalışma ödeneği alan vatandaşların merakla beklediği karara ilişkin Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıklamalarda bulundu. 

Çalışma Bakanı Selçuk bayram öncesinde kendisine ait sosyal medya hesabından yapmış olduğu bir paylaşım ile kısa çalışma ödeneği, nakdi ücret desteği, fesih kısıtı ödemelerinin 1 ay daha uzatıldığını vatandaşlar aktardı. Bu karar kapsamında vatandaşlar bu ödemelerden Ağustos ayında da faydlanabilecekler. 

İşte Çalışma Bakanı Selçuk'un Paylaşımı

"Normalleşme sürecinde istihdamı korumak için Sosyal Koruma Kalkanımız ile çalışan ve işverenlerimizin yanında olmaya devam ediyoruz. Fesih Kısıtı, Nakdi Ücret Desteği ve mevcut faydalananlar için Kısa Çalışma Ödeneği'ni 1 ay süreyle uzatıyoruz"

Emlak365.com

Yorumlar (0)