Çalışma Bakanı Selçuk Ekim 2020 Nakdi Ücret, Kısa Çalışma Desteği Ödeme Tarihlerini Açıkladı

Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yapmış olduğu bir açıklama ile kısa çalışma ödeneği desteği ile aylık nakdi ücret desteğinin ne zaman ödeneceğini açıkladı. Bakan Selçuk ödemelerin 8 Ekim ile 9 Ekim tarihlerinde yapılacağını duyurdu.

Çalışma Bakanı Selçuk Ekim 2020 Nakdi Ücret, Kısa Çalışma Desteği Ödeme Tarihlerini Açıkladı

Pandemi süreci ile devlet tarafından sağlanan en önemli iki destek olan kısa çalışma ödeneği ve nakdi ücret desteğinin yeni ödeme tarihleri belli oldu. 

BAKAN SELÇUK: ÖDEMELER 8-9 EKİM TARİHLERİNDE YAPILACAK

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk halen on binlerce vatandaşar tarafından alınan kısa çalışma ödeneği ve nakdi ücret desteğine dair yazılı bir açıklamada bulundu. Bakan Selçuk yazılı açıklamasında Ekim ayı ödemelerinin ne zaman hesaplarda olacağını ilan etti. 

Ödemeler PTT Üzerinden

Çalışma Bakanı Selçuk açıklamasında nakdi ücret ve ücretsiz izin desteği alan müşterilerin ödemelerinin 8 Ekim 2020 ile 9 Ekim 2020 tarihlerinde hesaplarda olacağını duyurdu. Bakan Selçuk “Ücretsiz izne ayrılan çalışanlarımızın nakdi ücret desteği ödemeleri 8 ve 9 Ekim tarihinde yapılacak” ifadelerini kullandı.

Bakan Selçuk ödemelerin nasıl yatırılacağına ilişkin açıklamasında ise daha önce Türkiye İş Kurumu sistemine kullandıkları banka hesabına ilişkin iban bilgilerini giren vatandaşların ödemelerinin banka hesaplarına yatırılacağını duyurdu. Ancak daha önceki iban bilgisini sisteme girmeyenler için ödemeler PTT hesaplarına yatacak. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)