Çalışma Bakanı Selçuk Kısa Çalışma Ödeneği ve İşsizlik Maaşı Ödeme Tarihlerini Açıkladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Ocak 2021 dönemi kısa çalışma ödeneği ve işsizlik maaşı ödeme tarihlerini açıkladı.

Çalışma Bakanı Selçuk Kısa Çalışma Ödeneği ve İşsizlik Maaşı Ödeme Tarihlerini Açıkladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Ocak 2021 dönemi kısa çalışma ödeneği ve işsizlik maaşı ödeme tarihlerini açıkladı. Çalışma Bakanı Selçuk'un yazılı açıklaması ve ödemelerin yapılacağı tarihler haberimizde.

Pandemi kapsamında on binlerce vatandaşın faydalandığı kısa çalışma ödeneği ile işsizlik maaşı ödemelerinine ilişkin resmi açıklama geldi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk haftasonunda yapmış olduğu yazılı açıklama kapsamında Ocak ayına ait  kısa çalışma ödeneği ve işsizlik maaşı ödemelerinin hatfa içerisinde yapılacağını duyurdu. BAKAN SELÇUK'TAN ÖDEMELER ADINA YAZILI AÇIKLAMAOcak 2021 dönemine ilişkin  kısa çalışma ödeneği ve işsizlik maaşı ödemeleri Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un açıklaması kapsmaında 5 Şubat tarihinde hesaplarda olacak. Bakan Selçuk açıklamasında , "İşsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödemelerini 5 Şubat 2021 tarihinde hesaplara yatıracağız." ifadelerini kullandı. Ödemeler Banka Hesaplarına yada PTT Şubelerinden Türkiye İş Kurumu sistemine banka hesabını IBAN numarasıyla kaydeden vatandaşlara kısa çalışma ödeneği veya işsizlik maaşı ödemelerini bankalardan alabilecek. Ancak Türkiye İş Kurumu'na banka hesap bilgilerinin kaydedilmemesi durumunda ise ödemeler PTT şubelerine yapılacak. Vatandaşlar PTT üzerinden ödemelerini kimlik kartları ile bilrikte Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un ilan ettiği 5 Şubat tarihinden itibaren alabilecekler. Emlak365.com

Yorumlar (0)