Çalışma Bakanı Selçuk'tan Kısa Çalışma Ödeneği ile Normalleşme Desteği Müjdesi

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla uzatılan kısa çalışma ödeneğine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Çalışma Bakanı Selçuk'tan Kısa Çalışma Ödeneği ile Normalleşme Desteği Müjdesi

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla uzatılan kısa çalışma ödeneğine ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk konuşmasında normalleşme faaliyetlerine başlayan işyerleri için sağlanan normalleşme desteği hakkında da bilgi verdi.

Koronavirüs salgını nedeniyle işyerlerine sağlanan desteklere dair Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk açıklamalarında, Resmi Gazete'de yayımlanan karar kapsamında 2 ay daha ödenecek olan kısa çalışma ödeneğine dair işverenleri bilgilendirirken normalleşme faaliyetlerine başlayan firmalara sağlanan desteği hatırlattı. ÇALIŞMA BAKANI SELÇUK'TAN KISA ÇALIŞMA VE NORMALLEŞME DESTEĞİ AÇIKLAMASIAile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk konuşmasının başında 30 Haziran tarihine kadar kısa çalışma ödeneği için başvuruda bulunmuş olan işverenler için sürecin 2 ay daha devam edeceğini belirtti.Bu zamana kadar bu ödenekten faydalanan vatandaşların sayısını da açıklayan Çalışma Bakanı Selçuk, sadece Temmuz ayında 1 milyon 595 bin 467 kişinin ödenekten yararlandığını bildirdi. Ayrıca bunun dışında 1 milyon 981 bin 338 çalışan için işverenlerin normalleşme süreci kapsamında yeni talepte bulunmadığını ifade etti. Normalleşme DesteğiNormalleşme Desteği hakkında da açıklamalarda bulunan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk "Normal çalışma saatlerine geçen işyerlerimiz için 'Normalleşme Desteği' adı altında desteklerimizi sürdüreceğiz. Normal çalışma saatine geçen işyerlerimiz de bu desteğimizden yararlanabilecek. Böylece istihdamı korumaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı. Bakan Selçuk konuşmasının sonunda ödemelerin, uygunluk tespiti sonucu beklenmeden yapılması yönünde yapılan yasal düzenlemeyi hatırlattı. Emlak365.com


Yorumlar (0)