Çalışma Bakanı Selçuk'un Masasında! Taşeron İşçilere Maaş Zam Müjdesi Öncesi İkramiye Müjdesi Mi Geliyor?

Kamu kurumlarında çalışan taşeron işçilerin maaşlarına zam yapılması için artık TİS görüşmeleri bekleniyor.

Çalışma Bakanı Selçuk'un Masasında! Taşeron İşçilere Maaş Zam Müjdesi Öncesi İkramiye Müjdesi Mi Geliyor?

Kamu kurumlarında çalışan taşeron işçilerin maaşlarına zam yapılması için artık TİS görüşmeleri bekleniyor. Bu süreçte maaşlarına ne kadar zam alacağını merak eden taşeron işçiler için farklı bir düzenleme talebi geldi. Taşeron işçilerin almış oldukları ikramiyelerin artırılması için Çalışma Bakanı Selçuk'a önerge verildi.

4/D statüsünde çalışan personellerin merakla bekledikleri düzenlemeler için artık geri sayım başladı. 2020 Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri kapsamında maaşlarına zam başta olmak üzere çok sayıda mali hak ve düzenleme talebinde bulunacak olan taşeron işçiler, farklı bir adım geldi. CHP kanadından gelen bu düzenleme talebinde taşeron işçilerin ikramiye ödemelerinde artış olması istendi. TAŞERON İŞÇİLERİN İKRAMİYELERİNDE İYİLEŞME TALEBİKamuda çalışan taşeron işçiler için CHP Müğla Milletvekili Süleyman Girgin, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'a bir önerge sundu. Süleyman Girgin kendisine ait sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımında bu önergeye ilişkin bilgileri paylaştı. Çalışma  Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'a yönelttiği soruları paylaşımları aktaran CHP Müğla Milletvekili Süleyman Girgin52 günlük ilave tediye ikramiyesi üzerinde durdu. KHK ile kadroya alınan taşeron işçilerin 52 günlük ilave tediye ödemelerine ilişkin herhangi bir çalışma yapılıp yapılmadığını soran Süleyman Girgin şu görseli paylaştı. 

CHP Müğla Milletvekili Süleyman Girgin paylaşımında yarıca taşeron işçilerin maaşlarının enflasyona yenildiğini ve zam beklediğini dile getirdi.Emlak365.com


Yorumlar (0)