Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Açıkladı! Sigorta Teşvik Süresi Uzatıldı

İstihdamın artırılması adına sağlanan devlet desteklerinden birisi de sigorta teşvik primiydi.

Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Açıkladı! Sigorta Teşvik Süresi Uzatıldı
İstihdamın artırılması adına sağlanan devlet desteklerinden birisi de sigorta teşvik primiydi. Bu desteğe dair geçmişte alınan kararların ardından bundan sonraki dönem için nasıl uygulanacağı merak konusuydu. Bu alanda resmi açıklama ise Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'tan geldi.

BAKAN SELÇUK'TAN SİGORTA TEŞVİK PRİMİ AÇIKLAMASI

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk kendisine ait sosyal medya hesanından, teşvik primine ilişkin detaylı bilgi verdi. Bundan sonraki dönemde söz konusu teşviklerin bazı il ve ilçelerde uygulanmaya devam edeceğini açıklayan Bakan Selçuk, teşviklerin 2021 yılının sonuna kadar devam edeceğini duyurdu. Twitter hesabından paylaşımda bulunan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk sigorta prim teşviki adına şu bilgileri verdi.

Bakan Selçuk'un Açıklaması

"51 il ve 2 ilçemizde üretim ve istihdamı artırmak için 5510 sayılı Kanundaki '5 puanlık' indirime ilave olarak sigorta primine esas kazanç alt sınırı üzerinden 'ilave 6 puan' olarak uygulanmakta olan sigorta prim teşvikinin süresi 31 Aralık 2021 tarihine kadar uzatılmıştır."Alınan karar kapsamında vatandaşlara üretimin artırılması, istihdamın yükselmesi için sağlanan ilave sigorta prim teşvikinin süresi Aralık 2021 sonuna kadar devam edecek. Vatandaşlar bu tarihe kadar prim teşviki indirimi üzerinden ödeme yapacaklar.

 
Yorumlar (0)