Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı'ndan Ailelere Aylık Kira Yardım Desteği

Devlet tarafından bilinmeyen desteklerden bir tanesi de kira yardımı ödemesi Aile ve Çalışma Bakanlığı'na bağlı SYDV'ler ile sağlanan kira yardım ödemesine ilişkin bilinmesi gereken tüm ayrıntıları ve başvuru detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı'ndan Ailelere Aylık Kira Yardım Desteği

Devlet tarafından bilinmeyen desteklerden bir tanesi de kira yardımı ödemesi Aile ve Çalışma Bakanlığı'na bağlı SYDV'ler ile sağlanan kira yardım ödemesine ilişkin bilinmesi gereken tüm ayrıntıları ve başvuru detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

Devlet, başta SGK ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı ile Aile Bakanlığı birimleri aracılığıyla vatandaşlara çok sayıda alanda destek ödemesinde bulunuyor. Bu destek ödemeleri farklı durumlar içerisinde yer alan çalışanlara, çalışmayanlara, işsizlere, hastalara, yaşlılara, ailelere yapılıyor.Devlet tarafından sağlanan bu desteklerden bir tanesi de Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı aracılığıyla verilen kira yardımı desteği.Peki kira yardımı desteği nedir?Kira yardımı ödemelerinden kimler faydalanır?Başvurular nereye, nasıl yapılır?Emlak365.com olarak bu soruların yanıtlarını ve kira yardımına dair bilinmesi gereken ayrıntıları sizlere aşağıda aktarıyoruz. İşte kira yardımı ödemesine ilişkin tüm ayrıntılar.

AİLELERE AYLIK KİRA YARDIMI ÖDEMESİAile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sunulan kira yardımı ödemeleri muhtaç vatandaşlara yapılıyor. Bu kapsamda devlet kira parasını ödeyemeyen yada ödemekte zorluk çeken vatandaşlar ile barınma ihtiyaçlarını karşılayamayan ailelere kira yardımı ödemesi yapar. Kira yardımı ödemeleri Aile Bakanlığı birimlerine bağlı olarak faaliyet gösteren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları ile veriliyor. Her il ve ilçede bulunan SYDV'ler ile verilen kira yardımı ödemeleri için başvuru şartlarını sağlamak gerekiyor.Aşağıda Emlak365.com olarak aktardığımız başvuru şartlarını sağlayan vatandaşlara verilen kira yardımı için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından incelemeler yapılıyor. Yapılan araştırma sonrası ise kira yardımı ödemeleri düzenli olarak ailelere sağlanıyor.SYDV Kira Yardımı Başvuru ŞartlarıÇalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı kira yardımı ödemeleri almak için öncelikle vatandaşların kayıtlı herhangi bir mal varlığının olmaması gerekiyor. Bunun yanında sigortalı olarak çalışan ve iş sahibi olan vatandaşlara da kira yardımı ödemesi yapılmıyor. Ayrıca hanede SGK ile verilen emekli maaşı, du yada yetim maaşı alan varsa kira yardımı ödemesi alınamıyor. İşsizlik maaşı ödemesi almıyor olmak ve düzenli bir gelire sahip olmamak Çalışma Bakanlığı SYDV'ler ile sağlanan kira yardımı ödemelerini almak için diğer koşullar.Kira Yardımı ödemesi almak için vatandaşların yoksulluk sınırının altında bir gelir düzeyine sahip olma mşartı aranıyor. Peki bu başvuru şartlarına haiz olanlar başvurularını nereye yapacaklar.

BAŞVURU İŞLEMLERİ NELER?Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kira yardımı ödemesi almak isteyen vatandaşlar başvurularını Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına bizzat yapacaklar. Aileler, Kaymakamlık bünyesinde faaliyet gösteren SYDV’lere kira yardımı için başvurularını iletebilirler.Emlak365.com


Yorumlar (0)