Çankaya Belediyesi İhtiyaç Sahibi Vatandaşlara Vakıfbank Halk Kart İle 600 TL Nakdi Destek Yardımı Ödemesi Yapacak!

Koronavirüs salgını döneminde ekonomide yaşanan dalgalanma en çok dar gelirli vatandaşları olumsuz etkiledi.

Çankaya Belediyesi İhtiyaç Sahibi Vatandaşlara Vakıfbank Halk Kart İle 600 TL Nakdi Destek Yardımı Ödemesi Yapacak!
Koronavirüs salgını döneminde ekonomide yaşanan dalgalanma en çok dar gelirli vatandaşları olumsuz etkiledi. Yaşanan süreçte devletin pandemi destekleri yanı sıra yerel yönetimler ve belediyeler tarafından da nakdi destek ödemeleri yapılıyor.

Bu belediyelerden biri de Ankara'nın en büyük ilçeleri arasında yer alan Çankaya Belediyesi olarak öne çıkıyor. Çankaya Belediyesi tarafından yapılan açıklama ile 600 TL nakdi destek ödemesi için yeni başvuruların bugün başladığı duyuruldu.600 TL NAKDİ DESTEK YARDIMI İÇİN BAŞVURU BUGÜN BAŞLADI! 

Çankaya Halk Kart için 8. dönem başvuruları bugün itibari ile başladı. Çankaya'da ikamet eden kişilerin başvuruları süreçte kabul edilecek. Çankaya Halk Kart ile dağıtılan 600 liralık yardım parası için başvuru şartları şu şekilde açıklandı;

Ankara Çankaya İlçesi sınırları içerisinde ikamet etmesi.

Maddi bakımdan desteğe ihtiyacının olması ve ailede kişi başına düşen gelirin, asgari ücretin üçte birini geçmemesi şartını taşıması.

Ailede yaşayanlara ait taşınmaz kaydının olmaması.

ÇANKAYA HALK KART BAŞVURU BELGELERİ

Çankaya Halk Kart başvurusu için istenen belgeler,

Fakirlik ilmühaberi,

İkametgâh İlmühaberi,

Ailede yaşayanlara ait kimlik fotokopileri

Nüfus Kayıt Örneği,

Ailede yaşayanlara ait gelir durumunu gösteren belge,

Ailede yaşayanlara ait sosyal güvenlik kayıt sorgulama belgesi,

Kira Kontratı,

Ailede yaşayanlar arasında engelli, kalıcı hastalığı olan, şehitlik ya da gazilik belgesi olan, öğrenci olan ve 2022 sayılı kanuna göre yaşlılık aylığı alan var ise bunlara ilişkin belge.

Bu niteliklere sahip olan kişiler 25 Mart 2021 tarihine kadar Çankaya Belediyesi üzerinden başvurularını tamamlayacak. Uygun bulunan kişilere ihtiyaç durumlarına göre öncelik tanınarak 600 TL yüklü olan kart verilerek nakit para desteği verilecek.
Yorumlar (0)