Cardano (ADA) Kurucusu BTC'nin Yakın Dönemde Öleceğini Açıkladı!

Cardano kurucusu Charles Hoskinson yaptığı son açıklamada ‘’ BTC tüm kripto para birimleri arasında en az gelişmiş olan ve geliştiriciler yenilik yapmazlarsa sonunda ölecek.

Cardano (ADA) Kurucusu BTC'nin Yakın Dönemde Öleceğini Açıkladı!
Cardano kurucusu Charles Hoskinson yaptığı son açıklamada ‘’ BTC tüm kripto para birimleri arasında en az gelişmiş olan ve geliştiriciler yenilik yapmazlarsa sonunda ölecek.’’ dedi. Bitcoin boğa koşusu kimseyi kayıtsız bırakmayarak, geçtiğimiz hafta en çok gündemde yer alan olay olmuştu. Cardano geliştiricisi bu konu hakkında da yorum gerçekleştirdi.

Cardano Kurucusunun Açıklamaları

Charles verdiği röportajda ‘’ Bazıları Bitcoin’in aya ulaşacağını düşünüyor ve diğerleri ise BTC’nin öleceğine inanıyor. Ben BTC’den şüphe edenler arasındayım.’’ dedi. Reddit’te Cardano’nun resmi alt dizisine eklenen bir röportaj kapsamında ünlü geliştirici, tıpkı fiat parada olduğu gibi BTC’yi özel kılan tek şeyin ise yatırımcılar tarafından yüksek oranda benimsenmesi olduğunu belirtti.

Bu sebebe bağlı olarak geliştiriciye göre, BTC tek güçlü noktası olan popülerliğini yitirdiğinde ölecek. Açıklamasına devam ederken, ‘’ BTC yalnızca değerli bulunduğu için değerli. Hiçbir teknolojik avantajı yok. Aslına bakılırsa, tüm kripto para birimleri arasında en az gelişmiş olan BTC’dir. Var olmak dışında hiç sebebi yok ve fütüristik.’’ sözlerini kullanıldı.

Cardano ve Ethereum Neden Daha İyi?

Cardano 3.nesil bir blok zinciri olarak biliniyor. Bu yüzden yaratıcısı onun BTC’den daha büyük bir potansiyele sahip olduğunu düşünüyor. Hoskinson için BTC sadece birinci nesil blok zinciri olduğu için dikkat çekiyor. Temel olarak kripto paraları bir cüzdandan diğerine taşımak haricinde bir işe yaramıyor. Bu detayları aktaran Cardano geliştiricisi, akıllı kontrat modelinin daha BTC ile sunulamadığını söyledi.

Ethereum ikinci nesil blockchain örneği olarak bilinir. Değer göndermeye ek olarak akıllı sözleşmeler sunar. İnsanların kripto para işlemlerini koşullandırabilmelerine izin verirken, daha işlevsel bir yapıyı ortaya koyar. Bu yanları ve düşük işlem ücretleri sebebi ile Cardano geliştiricisi ETH ‘yi BTC’den çok daha teknolojik bir kripto para birimi olarak gördüğünü açıkladı. BTC karşıtlarının ise kripto dünyasında çoğalması gündemi meşgul ediyor.
Yorumlar (0)