Çatısına Güneş Paneli Kuranlar, Hem Bedava Elektrik Kullandı, Hem Para Kazandı!

Çatıya güneş paneli kuranların sayıları hızla artarken, bu sayede vatandaş hem bedava elektrik kullanıyor hem de ürettiği fazla elektriğin parasını alarak kazanç elde ediyor.

Çatısına Güneş Paneli Kuranlar, Hem Bedava Elektrik Kullandı, Hem Para Kazandı!

Çatıya güneş paneli kuranların sayıları hızla artarken, bu sayede vatandaş hem bedava elektrik kullanıyor hem de ürettiği fazla elektriğin parasını alarak kazanç elde ediyor.

Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA) projesi hakkında açıklamalarda bulunan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez yeni bir güneş enerjisi projesi üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Türkiye'nin Doğusundan Batısına Enerji Güneş Kuşağı KurulacakBakan Dönmez yapmış olduğu açıklamasında her şehirde 40 - 50 MW olacak şekilde güneş enerjisiyatırımları yapacaklarını söyleyerek "sadece yatırımların kapasiteler daha düşük olacak. kırkar, ellişer megavatlık il il yapılacak.İldeki güneşlenme potansiyeli, Türkiye Elektrik İletim AŞ'nin trafolarındaki uygun boş kapasite durumu, iletim hatlarının kapasitesi dikkate alınarak bir planlama yapılıyor. Çalışma büyük oranda bitmiş durumda. Belki önümüzdeki haftalarda ilana çıkabileceğiz. Tahmin ediyorum toplamda bin megavat civarında bir güneş santraline bu yolla erişmiş olacağız. Gün ışığından doğudan batıya kadar kesintisiz ve daha fazla istifade edeceğiz" dedi. Vatandaş Çatısına Güneş Paneli Kuracak, Hem Kendisi, Hem Ülke Kazanacak! Türkiye'nin enerjide ki dışa bağımlılığıın azaltmak amacı ile yürütülen çalışmalardan biri de güneş enerjisi santralleri olarak öne çıkıyor. Pek çok belediye güneş enerjisi tarlaları kurarak kendi elektriğini üretmeye başlarken vatandaşlar için de çatıya güneş paneli kurmak için yürütülen prosedür ve başvuru süreçleri kolaylaştırılıyor. Özellikle de bol güneş alan bölgelerde devlet güneş enerjisi santralleri kurulumunu teşvik etmek için yeni adımlar atmaya devam ediyor. Konu hakkında açıklamada bulunan Bakan Dönmez "Üretim noktasıyla tüketim noktasının aynı olması koşuluyla bu işin önünü açacağız. Üreticiler ihtiyacı olan enerjiyi üretirken, ihtiyaç fazlası elektriği de sisteme satabilecek.Mevcut sistemde saatlik mahsuplaşma vardı, ürettiğiniz saat itibarıyla üretim-tüketim dengesi dikkate alınıyordu, şimdi EPDK bir çalışma yaptı. Yakında açıklayacak. Güneş enerjisinde çatı ve cephe uygulamalarının önünü açan bir dizi karar çıkacak. Aylık mahsuplaşma olacak. Yani aynı ay içinde gündüz ürettiğini gece de tüketme imkanı sağlanacak. Bu sürecin önünü açtığımızda bir elektrik tedarikçisiyle anlaşıp çatınıza bunu kurdurabilirsiniz" açıklaması ile yeni sürecin çok yakında hayata geçeceğinin müjdesini verdi. Tüm bankaların güncel kredi oranları ve indirim haberlerinden anında haberdar olmak, inşaat ve emlak sektöründe ki gelişmeleri yakından takip etmek için mobil uygulamalarımızı indirebilirsiniz....SİTEMİZDE YER ALAN TÜM GÜNEŞ ENERJİSİ SANTRALİ HABERLERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ...Haber Kaynağı: Emlak365.com

Yorumlar (0)