Cem Uzan'dan Flaş Dolar Açıklaması: Dolar 20 TL Olacak, Ben Olsam Alır, Yastık Altına Atarım

Ekonomist Murat Muratoğlu ile özel bir röportaj gerçekleştiren Cem Uzan para piyasaları ve dolar kuru hakkında çok konuşulacak açıklamalarda bulundu. Dolar kuru ne olur, dolar almalı mı, satmalı mı, dolar kurunda yön ne olur?

Cem Uzan'dan Flaş Dolar Açıklaması: Dolar 20 TL Olacak, Ben Olsam Alır, Yastık Altına Atarım
Dolar kurunda yaşanan dalgalanma tüm hızı ile devam ederken yaşanan gelişmeler sonrasında dolar yorumları da yakından takip ediliyor. Konu hakkında bomba bir yorum da Genç Parti Eski Genel Başkanı Cem Uzan yaptı.

CEM UZAN BOMBA DOLAR KURU TAHMİNİ BEKLENTİSİ İLE BÜYÜK YANKI UYANDIRMIŞTI! 

Daha önce dolar kuru hakkında yapmış olduğu açıklamalar ile büyük yankı uyandıran Genç Parti Eski Genel Başkanı Cem Uzan, Sözcü Gazetesi yazarlarından ekonomist Murat Muratoğlu ile özel bir söyleşi gerçekleştirdi. Yapmış olduğu söyleşi ile Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'ın görevden alınması sürecini değerlendiren Uzan ekonomi yönetimini eleştirdi.

Cem Uzan yapmış olduğu açıklamasında "Türk ekonomisinin içerisinde bulunduğu son durum ortada. Olayın daha da korkutucu boyutu henüz infilak noktasına dahi gelmedi. Yaşanan bugünkü durum aslında bir hastanın son günleri gibi görülmeli. Türkiye Cumhuriyeti'nin 83 milyon vatandaşı var ama kendisine ait bir rezervi bile yok.

Rezervi olmadığı gibi borcu da çok. Bu borçta artık bugün gelinen son noktada çevrilemez bir hal aldı. Şu anda ekonomi yönetiminin yapmış olduğu ölümcül bir hastanın aspirinle tedavi edilmeye çalışılması gibi.

MERKEZ BANKASI BAŞKANI NACİ AĞBAL EDEN GÖREVDEN ALINDI?

Benim duyumlarıma göre Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal kendisinden önce harcanan 130 milyar doları araştırmaya başlamış. 130 milyar doların peşine düştüğü için görevden alınmış olabilir.DOLAR NE OLUR, ELİNDE DOLARI OLANLAR NE YAPMALI, KURDA YÖN AŞAĞI MI, YUKARI MI?

2021 yıl sonu dolar kuru beklentisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tavırlarına bağlı. Kimse 4 ayda bir Merkez Bankası Başkanının görevden alınabileceğini öngöremezdi. Ben daha önce yapmış olduğum açıklamamda dolar kuru 20 TL olur demiştim. Bu sözümün arkasındayım. Ben olsam dolar alır, yastık altına koyarım" diyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından vatandaşlara yapılan yastık altı dolar ve altın çağrısını da eleştirdi.

NOT: Burada yer alan bilgiler Cem Uzan tarafından yapılan açıklamalardan oluşturulmuş olup, emlak365.com tarafından yatırım tavsiyesi verilmemiştir. Bu bilgilerin yatırım tavsiyesi değildir.
Yorumlar (0)