Çeyrek Altın, Gram Altın Güne Nasıl Başladı? Son Dakika Altın Fiyatları Uzman Yorumları

Türkiye'de en çok tercih edilen yatırım araçlarının başında gelen altın kasım ayının son döneminde yönünü aşağı doğru çevirdi.

Çeyrek Altın, Gram Altın Güne Nasıl Başladı? Son Dakika Altın Fiyatları Uzman Yorumları

Türkiye'de en çok tercih edilen yatırım araçlarının başında gelen altın kasım ayının son döneminde yönünü aşağı doğru çevirdi. ABD seçimleri, koronavirüs salgını ve aşı çalışmaları ile yön bulan altın için uzmanlardan değerlendirmeler geldi. İşte altın fiyatlarına ilişkin son durumu ve uzmanların altın analizlerine dair yorumları.

Küresel piyasalarda değer kaybı yaşayan altın için ekonomistlerden ard arda açıklamalar geldi. Ons altın fiyatlarında yaşanan değer kaybını ele alan uzmanlar bu değer kaybının ne kadar süreceğini ele aldılar. Emlak365.com olarak bu analizler ile bilirkte günün ilk işlem saatlerinde altın fiyatlarını sizlerle paylaşıyoruz. UZMANLARDAN ALTIN DEĞERLENDİRMESİİstanbul Altın Rafinerisi Stratejistİ Haluk İzzet Mutlu, katılmış olduğu bir programda yapmış olduğu açıklamasında altın fiyatlarının neden düştüğünü ele aldı. Son dönemlerde dünyanın en büyük altın fonlarından birinin 35 ton altın sattığını ifade eden Mutlu bundan sonraki sürece ilişkin "Ons altın fiyatındaki geri çekilme bir bekle gör dönemi olarak görülmeli. Ekonomi yönetimleri tarafından açıklanan verilerde olumlu gelişmeler yaşanırsa altın fiyatlarında kırılma hızlanacak. Örnek vermek gerekirse Bank Of America 2021 yılının Ekim ayında 3 bin dolarlık bir ons altın tahmini yapmıştı bunu aşağı yönlü revize etti." açıklamalarında bulundu. ALTIN FİYATLARINDA SON DURUMDünya piyasalarda yaşanan son gelişmelerin ardından ons altın 1800 dolar bandında biraz daha yaklaştı. Ons altın yeni işlem gününe 1807 dolar seviyesinden giriş yaptı. Ons altında yaşanan yeni geri çekilmenin ardından gram altın ve çeyrek altın fiyatlarında yaşanan değişim şu şekilde oldu. * Yeni güne gram altın 460 TL bandından başladı. * Çeyrek altın ise ilk işlem saatlerinde 761 TL seviyesinde. Gram altın ve çeyrek altın dışında diğer altın fiyatlarında son durum şu şekilde; 22 ayar bileziğin gram fiyatı 422 TL seviyesinde yer alıyor. Tam altın 3 bin 15 TL'den alıcı bulurken yarım altın ise 1523 TL'den işlem görüyor. Cumhuriyet altını ise yeni güne 3 bin 102 TL'den giriş yaptı. Emlak365.com


Yorumlar (0)