Çeyrek Altın Tutulamıyor! Gram Altının Fiyatı, Dolar ve Euro Kuru Haftalık Açılış Fiyatları Listesi

7 Haziran 2021 Pazartesi günü haftanın ilk açılışı fiyatları belli oldu. Dolar kuru yükseldi, gram altının fiyatı düştü. Çeyrek altın alış satış fiyatları yükselişini sürdürürken piyasada yön merak konusu oldu. Altın fiyatları ne oldu, ne olur, altında yön ne, dolar neden yükseliyor?

Çeyrek Altın Tutulamıyor! Gram Altının Fiyatı, Dolar ve Euro Kuru Haftalık Açılış Fiyatları Listesi

Ekonomik olarak yaşanan dalgalanma döviz kuru ve emtia fiyatları için yükselişe neden olurken yeni haftanın ilk açılış fiyatları geldi. 7 Haziran 2021 Pazartesi günü piyasanın ilk açılış fiyatları ile beraber dolar kuru ve çeyrek altın fiyatları yükselirken gram altın fiyatı ise düştü. 

7 HAZİRAN 2021 PAZARTESİ GÜNÜ ALTIN FİYATLARI LİSTESİ! 1 ÇEYREK ALTIN NE KADAR, GRAM ALTIN ALIŞ SATIŞ FİYATI KAÇ TL OLDU?

Altın borcu olanlar, bu yaz düğün yapmayı planlayanlar, elinde altını olanlar ve altın almayı planlayan kişiler altın fiyatlarını yakından takip etmeye devam ederken yeni haftanın merak edilen ilk açılış fiyatları geldi. Ons altının fiyatı uluslararası piyasada yoğun satış baskısı altında değer kaybetmeye devam ederken 1.883,42 dolar alış ve 1.88,,81 dolar satış seviyesine kadar çekildi. 

Ons altında yaşanan geri çekilme iç piyasada gram altın fiyatına da yansıdı. Gram altın alış fiyatı 525,53 lira ve satış fiyatı 525,63 liraya çekilirken Cuma günkü kapanış fiyatlarına oranla yüzde 0.26 oranında kayıp yaşadı. Çeyrek altın fiyatı ise yaşanna dalgalanmaya rağmen çıkışını korudu ve 845 lira alış, 865 lira satış seviyesine ulaştı. 

DOLAR VE EURO KURU BUGÜN KAÇ TL, 1 DOLAR KAÇ TL OLDU?

Dolar kurunda yeni haftanın ilk işlem günü ile beraber yukarı yönlü hareketlilik başladı. Dolar kuru alış 8,6795 TL alış ve satış 8,6812 TL seviyesine ulaştı. Euro kurunda da yükseliş devam etti. Euro kuru 10 liranın üzerinde tutunmayı başardı ve Euro kuru alış 10,5530 TL ve satış 10,5610 TL seviyesine ulaştı. 

Yorumlar (0)