EKONOMİ

Çeyrek Altın Yeni Direnç Noktasını Kırdı, Gram Altın ve Dolar Kuru Yükselişini Hızlandırdı!

Merkez Bankası faiz kararı öncesi piyasaların ateşi yükseldi. Dolar kuru 7.50 TL seviyesini bir kere daha aşmayı başarırken dolar kuru, euro kuru, gram altın, çeyrek altın ve ons altın fiyatları da yükselişe geçti. 18 Ocak 2021 piyasalarda son durum ve güncel fiyat bilgileri haberimizde...

Merkez Bankası faiz kararı öncesi piyasaların ateşi yükseldi. Dolar kuru 7.50 TL seviyesini bir kere daha aşmayı başarırken dolar kuru, euro kuru, gram altın, çeyrek altın ve ons altın fiyatları da yükselişe geçti. 18 Ocak 2021 piyasalarda son durum ve güncel fiyat bilgileri haberimizde…

21 Ocak 2021 Perşembe günü açıklanacak olan faiz kararı öncesinde piyasalarda sert fiyatlamalar yaşandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan yüksek faiz eleştirileri sonrasında Perşembe günü açıklanacak olan faiz kararı için baskı oluşmuş ve sürpriz faiz indirim beklentisi gündeme gelmişti. 

Enflasyon rakamlarında yaşanan yükselişin sürmesi nedeni ile indirim beklentisi ise Pazartesi günü piyasalarda dolar kuru ve altın fiyatları için yükselişe neden oldu. 

18 OCAK 2021 PAZARTESİ GÜNÜ ALTIN FİYATLARI, GRAM ALTIN, ÇEYREK VE ONS ALTININ FİYATI KAÇ TL?

Altın fiyatlarında yaşanan yükseliş Pazartesi günü sertleşti. Piyasalarda yaşanan çalkantı sonrası yatırımcının güvenilir limanı altın fiyatları yükselişe geçti. Yaşanan yükseliş ile beraber gram altın 442,28 TL seviyesine yükselirken, çeyrek altın alış 719 TL, satış fiyatı 731 TL seviyesine ulaştı. 

Uluslararası piyasada ons altının fiyatı da yükseldi. Ons altın alış 1.832,13 dolar seviyesine yükselirken satış fiyatı ise 1.832,46 dolar oldu. 

DOLAR KURU VE EURO KURU BUGÜN NE KADAR, 1 DOLAR KAÇ TL OLDU?

Uzun süredir 7 liranın altına düşeceği iddia edilen dolar kuru haftanın ilk işlem gününde yükselişe geçti. Dolar kuru yaşanan yükselişin ardından 7.5040 TL alış ve 7.5070 TL satış seviyesine yükseldi. 

Euro kuru 9,0622 TL ve 9.0704 TL seviyesine ulaştı. İngiiz Sterlini ise 10,1626 TL alış ve 10,1732 TL satış fiyatına ulaştı. Piyasalarda yaşanan sert dalgalanma ve yükselişin nedeni ise Merkez Bankası tarafından açıklanacak olan faiz kararı gösterildi. 

Emlak365.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir