CHP'li Belediyeden Memur Maaşı Gibi Asgari Ücret! 4 Bin 200 TL Ödenecek

Balıkesir Belediye Başkanlığı işçilere ödenen en düşük asgari ücreti 3 bin 314 TL'den 4 bin 200 TL'ye çıkardıklarını duyurdu.

CHP'li Belediyeden Memur Maaşı Gibi Asgari Ücret! 4 Bin 200 TL Ödenecek

Balıkesir Belediye Başkanlığı işçilere ödenen en düşük asgari ücreti 3 bin 314 TL'den 4 bin 200 TL'ye çıkardıklarını duyurdu. Alınan karara dair ilk açıklama ise CHP’li Manyas Belediye Başkanı Tancan Barçın'dan geldi.

Belediye başkanlıklarınn asgari ücret zammına ilişkin yeni bir rakam Balıkesir Manyas Belediyesinden geldi. Manyas Belediye Başkanlığı 2020 yılında bünyesinde çalışan personellerine en düşük 3 bin 314 TL aylık maaş ödemesi yapıyordu. Yeni yıl ile birlikte işçilere ödenen asgari ücrette zam yapan belediye başkanlığı işçilerin yeni yıl maaşlarını 4 bin 200 TL olarak açıkladı. MANYAS BELEDİYESİ İŞÇİLERİNE 4 BİN 200 TL ÖDEME YAPACAKManyas Belediyesi tarafından alınan zam kararına ilişkin ilk açıklamayı Manyas Belediye Başkanı Tancan Barçın yaptı. Tancan Barçın sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu basın açıklamasında işçilere ödenecek zam tutarına dair bilgi verdi. Manyas Belediyesinin bünyesinde çalışan personellerin refah düzeyinin kendileri için çok önemli olduğunu ifade eden Tardın Barçın 2020 yılında ödenen 3 bin 314 TL'lik rakamın artırıldığını duyurdu. Belediye Başkanı Barçın işçilerin zam oranlarına dair açıklamasının devamında . "Son zamanlarda yaşanan gelişmeler izinde 2021 yılı için de %4 oranında zam yapılma kararı ile belediye çalışanlarımıza en düşük asgari ücret net 4 200,00 TL olarak ödeme kararı aldık. Buradan tüm çalışma arkadaşlarıma emekleri için çok teşekkür ediyor, aldığımız kararın hayırlı olmasını diliyorum." açıklamasında bulundu.CHP’li Manyas Belediye Başkanı Tancan Barçın konuşmasının sonunda belediye tarafından alınan bu kararın ülkedeki diğer işverenlere de örnek olmasını temenni etti.  Emlak365.com

Yorumlar (0)