Çiftçi Destek Ödemeleri Yapıldı Mı? E-Devlet Üzerinden Çiftçi Destek Ödemeleri Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Türkiye'de Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından çiftçilere yönelik yıl boyu destek ödemeleri yapılmaya devam ediliyor. Destek ödemelerinin tarihlerini merak eden vatandaşlar bu konuda çok sayıda arama gerçekleştiriyorlar. Peki çiftçi destek ödemeleri sorgulaması nasıl yapılır? E-devlet çiftçi destek ödemesi sorgulama ekranına nasıl ulaşılır?

Çiftçi Destek Ödemeleri Yapıldı Mı? E-Devlet Üzerinden Çiftçi Destek Ödemeleri Sorgulaması Nasıl Yapılır?
Türkiye'de Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yılın bazı dönemlerinde çeşitli alanlarda çiftçilere destek ödemesi yapılmaya devam ediliyor. Destek ödemesi almaya hak kazanan çiftçiler bu ödemelerin tarihlerini merak ediyorlar. Çiftçi destek ödemeleri ne zaman yapılacak? Kimler çiftçi destek ödemesi alabilir?

ÇİFTÇİ DESTEK ÖDEMELERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Çiftçi destek ödemeleri Tarım ve Orman Bakanlığı yönetiminde vatandaşlara ulaştırılıyor. Bu ödemelerin çok sayıda kalemde gerçekleşmesinden ve mevsimlik de olmasından dolayı standart bir ödeme zamanı bulunmuyor. Çiftçi destek ödemesi almaya hak kazanan vatandaşlar Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılan destek ödemesi açıklamalarını ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin yaptığı duyuruları yakın bir şekilde takip ediyorlar.

Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan verilen son bilgilere göre son yapılan destek ödemesi duyurusu şu şekilde oldu:

-Süt desteği kapsamında 231.894 üreticiye 772 bin 372 ton çiğ süt için 287.654.007 TL
-Hayvan Gen Kaynakları için 3.687 yetiştiriciye 51.191.248 TL
-Hayvan Hastalıkları Tazminatı için 619 yetiştiriciye 12.015.223 TL
-Sertifikalı Tohum Üretim Desteği için 11 firmaya 2.470.818 TL
-Sertifikalı Fidan Üretim Desteği için 73 üreticiye 3.706.106 TL
-Çay Budama Masrafı için 4.586.293 TL

ÇİFTÇİ DESTEK ÖDEMELERİ SORGULAMASI NASIL YAPILIR?

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından çiftçi destek ödemesi almaya hak kazanan çiftçiler ödemelerin yapılıp yapılmadığını nasıl öğrenebileceklerini merak ediyorlar. Bu konuda bilgi edinmek isteyen vatandaşlar çeşitli aramalarla ödeme bilgilerine ulaşmak istiyorlar. Tarım destek ödemeleri ve çiftçi destek ödemeleri E-Devlet üzerinden sorgulanabiliyor. Tarım ve Orman Bakanlığı'nın hizmetleri arasında bulunan destek ödemesi hizmeti ekranı üzerinden sorgulama yapılabiliyor. Vatandaşların bu hizmeti kullanabilmeleri için E-Devlet sistemine TC kimlik numaraları ve e-devlet şifreleri ile giriş yapmaları gerekiyor.

Emlak365.com
Yorumlar (0)