Çok Canlar Yanacak Diyen İslam Memiş Kripto Para Uyarısı Yaptı

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş kripto paralar hakkında çok çarpıcı bir yorumda bulundu. Çok canlar yanacak diyen İslam Memiş yatırımcıların dikkatli olmalarını belirterek uyarı yaptı. 

Çok Canlar Yanacak Diyen İslam Memiş Kripto Para Uyarısı Yaptı

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş son dönemlerin gözde yatırım aracı olan kripto paralar hakkında değerlendirmelerde bulundu. Yatırımcılar pek de bilinmeyen bu alanda yatırım yaparken dikkatli olmalarını söyleyen İslam Memiş temkinli olmanın faydalı olabileceğini söyledi.

CİDDİ ÇÖKÜŞ YAŞANACAK

Kripto para piyasalarına yatırım yapacak olanların aceleetmemeleri gerektiğini söyleyen İslam Memiş, “Ciddi bir şöküş yaşanacak. Acele edilmemesi gerekiyor. Bu sistem bir yerde mecburen tıkanaca. Bu tıkanan sistemin altında da çok canlar yanıp kalacak. Çok kişi varlıklarını kaybedecek. Bundan dolayı hükümetin kripto para konusunda yapacağı düzenlemeleri beklemek gerekir. Ondan sonra yine kripto para yatırımı yapılmak istenirse yapılabilir.” dedi.

Büyük kayıplar yaşanacağına dikkat çeken İslam Memiş, “Mayıs ve Haziran ayında kripto para piyasalarında önemli düşüşler, çok büyük kayıplar yaşanacak. Çok sayıda yatırımcı varlıklarını kaybedip mağdur olacaklar. Bu enkazın altında kalmamalı insanımız. İntihar edenler, işini kaybedenler, ailesi yıkılanlar bu türk yaşam hikayelerini üzülerek takip edeceğiz.” ifadelerini kullandı. 

KRİPTO PARA PİYASALARINDAN BİR SÜRE UZAK DURULMALI

Kripto para piyasalarından bir süre uzak durmak gerektiğini söyleyen İslam Memiş, “Yatırımcılar bir garanti almalılar. En azından varlıkları güvence altında olmalı. Kripto para piyasasında bu güvence yeteri kadar yok. Pandemi sürecinde yatırım araçları inişli çıkışlı bir performans gösteriyor. Bu süreçte güven duyulan alanlara yatırım yapılmalı. Çok yüksek kazanç vaatlerine aldanmak olumsuz sonuçlar doğurur.” şeklinde konuştu. 

Yatırım konusunda son dönemlerde sıklıkla yaptığı bir öneriyi yine dile getiren İslam Memiş, “Güncel hayatlarımızda modern sistemleri sonuna kadar kullanalım. Bu nimetlerden elbette faydalanalım. Ancak tasarruf ve yatırımda gelenekçi olalım. Mesela altın alacaksanız fiziki altın alın ve varlığınız yanınızda olsun. Ben öyle yapıyorum.” açıklamasını yaptı.

Yorumlar (0)