Çok Kritik Dolar Uyarısı: Dolarda Operasyon Hazırlığı Var, Piyasa Karışacak

Vatandaşın dolara olan ilgisi katlanarak artarken elinde dolar olan ya da dolar almak istiyorum diyen kişilere kritik uyarı geldi.

Çok Kritik Dolar Uyarısı: Dolarda Operasyon Hazırlığı Var, Piyasa Karışacak

Vatandaşın dolara olan ilgisi katlanarak artarken elinde dolar olan ya da dolar almak istiyorum diyen kişilere kritik uyarı geldi. Dolar kurunda Amerika tarafından operasyon hazırlığı olduğu, piyasanın karıştırılacağı iddia edildi. Hangi seviyede dolar almalı, bu rakamlarla dolar alınır mı, dolar kaç lira olursa satmalı?

Evren Devrim Zelyut özel bir video yayımlayarak dolar kurunda operasyon iddiası olduğunu iddia etti. Türkiye Suriye'ye Girerse Amerika Dolara Müdahale Eder! Daha öncede hatırlanacağı üzere Türkiye ile Amerika arasında Rahip Brunson krizi yaşanmış ve dolar kuru bir anda 7.20 liraya kadar çıkmıştı. Zelyut benzer bir olayın Türkiye'nin Fırat'ın doğusuna girmesi halinde yaşanabileceğini iddia ederek askeri bir operasyon olması halinde piyasaların karışabileceğini söyledi. Avrasya Yatırım Stratejisti olan ekonomist Evren Derim Zelyut Amerika'nın PKK ile ortak hareket ettiğinin tartışılmaz bir gerçek olduğunu belirterek “Değerli arkadaşlarım bu videomuzda dolar yatırımcısı için, ya da elinde nakdi var dolar almayı planyanlar için, yatırım yapmayı planlayanlar için çok önemli ikazlarda bulunacağım.Çünkü önümüzdeki günlerde piyasa biraz karışacak gibi gözüküyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Meclis’te gerçekten önemli bir konuşma yaptı. Aynen şu ifadeleri kullandı: ‘Türkiye kendi güvenliği ve kardeşlerinin geleceğini bölgede hesabı olan güçlerin keyfine bırakacak değildir.Fırat’ın doğusunda arzu ettiğimiz neticelere ulaşamadık. Türkiye’nin kendi yolunda devam etmekten başka çaresi kalmamamıştır.’ dedi.ABD’nin Kuzey Irak ve Kuzey Suriye’yi birleştirerek Türkiye ve İran’ı parçalamak istediği bu iş içinde kara zaiyatı vermemek adına taşeron olarak PKK’nın kullanıldığı artık herkes tarafından kabul edilen bir gerçek haline geldi" dedi. Türkiye FıratI'n Doğusuna Operasyon Yaparsa Dolar ve Borsa Ne Olur?Türkiye'nin böyle bir hamlede bulunması durumunda Amerika'nın dolar ve borsaya müdahale edebileceğini belirten Zelyut operasyonun zorunlu olduğunu söyledi. Elinde dolar olanlara uyarıda bulunan Zelyut “Operasyon olursa dolar kuru yukarı doğru hareket yaparsa 6.50 TL ve 6.70 TL arası dolar hiç korkmadan bence satmak faydalı olacaktır.Çok düşük bir ihtimalde olsa dolar kurunun 6.70 TL’nin üzerine çıkması için bence Türk – Amerikan birlikleri arasında bir sıcak temas gerekir ki öyle bir şey olduğu zaman da hiç kimse kurun nereye gideceğini tahmin edemeyiz" dedi. Dolar'da Alım Ne Zaman Yapılır?Kur yükselirken 6 lira ve üzerinde asla dolar alımı yapılmamasını öneren Zelyut asla kriz ile dolar kuru yükselecek beklentisi ile dolar alımında bulunulmaması uyarısında bulundu. Emlak365.com


Yorumlar (0)