Credit Suisse Kusursuz Fırtına Benzetmesi ile Altın Tahmini Fiyatını Yükseltti! 2021 ve 2022 Yılında Altın Fiyatları Ne Olur, Altında Yükseliş Sürer Mi?

Dünyanın en büyük yatırım bankaları arasında yer alan Credit Suisse altın fiyatları için tahminini yükseltti.

Credit Suisse Kusursuz Fırtına Benzetmesi ile Altın Tahmini Fiyatını Yükseltti! 2021 ve 2022 Yılında Altın Fiyatları Ne Olur, Altında Yükseliş Sürer Mi?

Dünyanın en büyük yatırım bankaları arasında yer alan Credit Suisse altın fiyatları için tahminini yükseltti. Banka yayımlamış olduğu son teknik analiz raporu ile altın piyasası için kusursuz fırtına benzetmesi yaparak 2021 yılında da yükselişin süreceğini iddia etti. Gelecek yıl altın fiyatları tahmini ne kadar, 2021 yılında altın ne olur, altın fiyatları düşer mi, yükselir mi, altında yükseliş sürer mi, altında yükseliş nereye kadar devam eder? Soruların yanıtları haberimizde..

Ekonomide yaşanan dalgalanma ile rekor seviyelere yükselen altın fiyatları gelen yoğun kar satışı baskısı ve korana virüs aşısı haberleri sonrası sert bir şekilde düşmüştü. Yaşanan düşüşün ardından altın fiyatları yeniden toparlanma eğilimine girerken dünyanın en büyük yatırım bankaları arasında yer alan Credit Suisse  altın fiyatları için önemli açıklamalarda bulundu. 

2021 YILINDA ALTIN FİYATLARI NE OLUR, ALTINDA YÜKSELİŞ SÜRER Mİ, NEREYE KADAR DEVAM EDER?Altın fiyatları hakkında teknik analiz ve beklenti raporları yakından takip edilmeye devam ederken konu hakkında yeni bir raporda uluslararası yatırım bankası Credit Suisse tarafından yayımlandı. Credit Suisse tarafından yayımlanan raporda kusursuz fırtına beklentisi ile altın fiyatlarında yükselişin devam edeceği yönünde uyarı geldi. Altında yaklaşan kusursuz bir fırtına olduğunu dile getiren Banka analisti Fahad Tariq konu hakkında özel bir rapor hazırladı. Tariq raporunda altın fiyatlarını yükseltecek kriterleri;Zayıflayan dolar kuru, ABD Hazine tahvil faizlerinde yaşanan düşüş, Yaygın enflasyon beklentisi olarak sıraladı. Tüm bu etkenlere bağlı olarak altın fiyatlarındaki yükselişin devam edeceği belirtilirken daha önce 1800 dolar açıklanan 2021 yılı altın fiyatı tahmini beklentisi rakamı ise "Altın için orta vadeli görünümümüz yukarı yönlü kalmaya devam ediyor ve ideal bir set oluşturduğu görülen makroekonomik faktörler bunu destekliyor" sözleri ile 2 Bin 500 dolar olarak revize etti. 2021 ve 2022 YILI İÇİN ONS ALTIN FİYATI TAHMİNİ Credit Suisse 2021 yılı için ons altının fiyatını 2 bin 500 dolar olarak revize ederken 2022 yılında ise altın fiyatlarında geri çekilme yaşanacağını belirterek fiyat tahminini 2 bin 200 dolar olarak güncelledi. Emlak365.com


Yorumlar (0)