Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Ve Bakan Berat Albayrak'a Hakaretin Cezası Belli Oldu! Mahkeme Tepki Çeken Hakaretlere Ne Ceza Verdi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ve Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a sosyal medya üzerinden ettiği hakaretler nedeniyle Türkiye'de her kesimin tepki gösterdiği Mehmet Fatih Kaplan hakkında açılan mahkeme sonuçlandı. Bakan Berat Albayrak'ın eşi Esra Albayrak'ın doğum yapmasının ardından gerçekleşen hakaret olayında ceza kesildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Ve Bakan Berat Albayrak'a Hakaretin Cezası Belli Oldu! Mahkeme Tepki Çeken Hakaretlere Ne Ceza Verdi?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile eşi Esra Albayrak'ın çocuklarının doğumunun ardından sosyal medya üzerinden yaptığı hakaretler nedeniyle açılan soruşturmada tutuklanan Mehmet Fatih kaplan bugün hakim karşısına çıktı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da hakaret eden şahsın davası İstanbul 9. Asliye Mahkemesi'nde görüldü.

SANIK KENDİSİNİ BÖYLE SAVUNDU

Hakaret suçlamasıyla yargılanan ve tutuklu bulunan Mehmet Fatih kaplan avukat talebinde bulunmadan savunmasını kendisi yaptı. Polis olabilmek için uzun süre sınava hazırlandığını söyleyen Mehmet Fatih Kaplan, “Polislik sınavına uzun zaman çalıştığım. Verdiğim emeğin karşılığını sınavda alamayınca bunalıma girdim. Twitter üzerinden paylaşımlar yaptım. Amacım Cumhurbaşkanına hakaret etmek değildi. Hatta yaptığım paylaşımların suç olduğunu bile bilmiyordum. Bu olaydan bir hayat dersi aldım. Arık insan haklarına saygı bir vatandaş olacağım.” dedi.

SAVCI CEZA VERİLMESİNİ İSTEDİ!

Bu savunmanın ardından mahkeme savcısı sanığın 16 Haziran'da ve 29 Mayıs'ta yağmış olduğu paylaşımlar nedeniyle zincirleme şekilde Cumhurbaşkanına hakaret suçundan cezalandırılmasını ve tutukluluk halinin devamını talep etti.

ÖZÜR DİLEYİP AFFEDİLMESİNİ İSTEDİ

Mahkeme Başkanı karar vermeden önce sanık Mehmet Fatih Kaplan'a son sözlerini sordu. Kaplan mahkemede son olarak, “Sayın Cumhurbaşkanımızdan özür diliyorum, çok pişmanım beni affetsin.” dedi.

CEZASI BELLİ OLDU!

Mahkeme sanığın son sözünden sonra kararı açıkladı. Buna göre sanık Mehmet Fatih Kaplan'a zincirleme şekilde cumhurbaşkanına hakaret etmek suçundan 1 yıl 9 ay 25 gün hapis cezası verdi. Kaplan'ın tutuklulukta geçirdiği süre dikkate alınarak tahliyesine hükmedilirken yurt dışına çıkış yasağı ve ev hapsi cezası verildi.

Emlak365.com

Yorumlar (0)