Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Son Dakika Asgari Ücret, Kısa Çalışma Ödeneği, Koronavirüs Desteği Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısı sonrası yapmış olduğu konuşmasında asgari ücret konusunda ve pandemi sürecinde sağlanan destekler konusunda açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Son Dakika Asgari Ücret, Kısa Çalışma Ödeneği, Koronavirüs Desteği Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrasında yaptığı konuşmasında gün içerisinde Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından konusunda açıklamalarda bulundu. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI

2021 yılı asgari ücretin aylık 2 bin 825 TL olarak açıklanmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan karara dair ilk açıklamasında bulundu. Bunun yanında pandemi sürecinde esnaflara ve vatandaşlara, işsizlere sağlanacak destek hakkında bilgi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında şu ifadeleri kullandı. 

* Türkiye salgın sürecini başarıyla yöneten ülkelerden biridir. Son kabine toplantımızda 1 milyon 240 bin esnafımıza yönelik 5 milyar liralık bir destek paketini daha kamuoyuyla paylaşmıştık. 2021 yılı asgari ücret rakamı bugün belli oldu.

* Asgari ücret 2021 yılı Ocak ayı itibariyle yüzde 21,5 artışla bekar ve çocuksuz çalışan için net 2 bin 826 lira evli ve 3 çocuklu çalışan için 3 bin 14 lira olarak uygulanacaktır.

* Salgın döneminde işverenlere desteği devam ettireceğiz. Kısa çalışma ödeneğinin süresini Şubat sonuna, nakdi desteği ise 17 Mart'a uzattık.

* Sosyal Koruma Kalkanı çerçevesinde milletimize aktardığımız nakdi destek miktarı 45,5 milyar liraya yaklaştı.

* İşverenlerimize ve çalışanlarımızda toplamda 6,5 milyar liralık ilave bir kaynak aktarmış olacağız.

* Kısa çalışma ödeneği süresini Şubat ayı sonuna uzattık.

AŞI AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında ayrıca aşı konusuna dair de bilgi verdi. Aşının ne zaman Türkiye'ye geleceğine ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan yılbaşından önce aşının Türkiye'de olacağını söyledi.

Emlak365.com

Yorumlar (1)
İsmet kartal 4 hafta önce
Efendim benim 3000 bine yakın sigortam var ama son 3 seneye 600 gün diyorlar benim 350 gün var ve çalışmıyorum kısa çalışma ödeneyinde yarar lamıyorum bana ve benimgigibi olanlara da yardım ederseniz seviniriz