Cumhurbaşkanı Erdoğan Duyurdu! Kabine Toplantısından 1000 TL Kira Müjdesi Çıktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrasında yaptığı konuşmasında sağlanacak kira yardımı ve fatura desteği detaylarını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Duyurdu! Kabine Toplantısından 1000 TL Kira Müjdesi Çıktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrasında yaptığı konuşmasında sağlanacak kira yardımı ve fatura desteği detaylarını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kabine Toplantısı sonrası konuşmasının satır başları.

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı, Beştepe'de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirildi. Bakanların tamamının yer aldığı kabine toplantısında gündemin öne çıkan başlıkları ele alındı, bundan sonraki dönemde salgın ve ekonomi adına atılacak adımlar kararlaştırıldı. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KİRA VE FATURA DESTEĞİ DETAYLARINI AÇIKLADI

Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan bir konuşma yaparak toplantıda alınan kararları duyurdu. Geçtiğimiz günlerde ilk bilgileri verilen esnafa kira desteği ve fatura yardımına dair alınan kararları açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan şu bilgileri verdi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kabine Toplantısı Konuşması

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının başında ekonomi gündemine değindi. Ekonominin güçlü ve kırılgan yönlerini gayet iyi biliyoruz diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin salgın sonrası döneme güçlü ve önemli bir oyuncu olmaya girmeye kararlı olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında ayrıca 3. çeyrekte Türkiye'nin G-20, Avrupa Birliği ve OCED ülkeleri arasında en fazla büyüyen ülke olduğunu söyledi. Kısa süre önce 851 fabrikanın faaliyete başladığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan yapılan başvurular ve devam eden projeleri hatırlattı. 

İstihdam konusuna da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan bu alanda atılacak adımlara değindi. Gençler ve kadınlara yönelik çalışmalara destek verildiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan işsizlik oranlarının Eylül'de düştüğünü söyledi. 

Kira ve Fatura Desteği Konuşması

Salgının görülmeye başlandığı günden itibaren esnaf, vatandaşın yanında olunduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan nakit destek ve kredi paketlerinin detaylarına dair son verileri açıkladı. Konuşmasında bundan sonraki dönemde sağlanacak destekleri açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadeleri kullandı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Genel Kurulu'nda gerçekleştirilen bütçe görüşmelerinin ardından ekonomi, hukuk, ve eğitim alanında reform paketlerini gündeme getirileceğini duyurdu. 

1000 TL DESTEK MÜJDESİ GELDİ

* Son kabine toplantımızda ilave tedbirleri milletimizle paylaştık. Bugün de alınan sonuçları değerlendirdik. Uyguladığımız tedbirlerin olumlu etkilerini görmeye başladık. Bu mücadeleyi başarıya ulaştırmak hepimiz için milli bir görevdir. Bu çerçevede bazı müjdeleri milletimizle paylaşmak istiyorum.

* Yıl sonuna kadar %20'den %10'a indirdiğimiz stopaj süresini, 1 Haziran'a kadar uzatıyoruz. %18'den %8'e indirdiğimiz iş yeri kiralama hizmetindeki KDV oranını, 1 Haziran'a kadar uygulamaya devam edeceğiz. Birçok sektörü kapsayan KDV indirimlerinin sürelerinin de 1 Haziran'a uzatıma gittik.

* 806 bin vatandaşımız ile kısıtlamalar ile salgından doğrudan etkilenen 432 bin 567 esnafımız bulunuyor. Toplam sayısı 1 milyon 239 bin 438 kişi olan bu kesime 3 ay süreyle ayda bin lira destek ödemesi yapacağız. Ayda 1 milyar 240 milyon liradan toplamda 3 milyar 718 milyon liralık bir desteği esnafımızın hizmetine sunmuş bulunuyoruz.

* İş yeri kira olan esnafımıza yine 3 ay süreyle büyükşehirlerde aylık 750 lira, diğer illerde ise 500 lira kira desteği yapacağız. Önümüzdeki 3 aylık süreçte esnafımıza toplam 5 milyarlık destek sağlamayı hedefliyoruz.

Emlak365.com

Yorumlar (0)