Cumhurbaşkanı Erdoğan Emekli Bayram İkramiyeleri Zam Oranını Açıkladı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir süre önce duyurduğu emekli bayram ikramiyelerinin zam miktarını son dakika açıklaması ile duyurdu. Emekli bayram ikramiyeleri kaç TL oldu?

Cumhurbaşkanı Erdoğan Emekli Bayram İkramiyeleri Zam Oranını Açıkladı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir süre önce emekli bayram ikramiyelerine zam yapılacağını duyurmuş ama zam miktarını açıklamamıştı. Bu müjdeli haber üzerinekamuoyunda zam oranları hakkında çok çeşitli yorumlarda bulunulmuştu. 2018'den itibaren verilen emekli bayram ikramiyeleri 1.000 TL olarak emekli vatandaşlara ödendi. Ancak bu süreçte emekli bayram ikramiyelerine zam yapılmadı. 

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYELERİ ZAM ORANI BELLİ OLDU

Emekli bayram ikramiyelerine zam yapılmaması üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın zam yapılacak açıklaması beklentileri yükseltti. 3 yıllık enflasyon kaybının emekli bayram ikramiyelerine yansıtılacağı beklentisi ile emekli bayram ikramiyelerinin 1.500 TL'ye çıkarılacağına dair yorumlar kamuoyunda yer almaya başlamıştı. Ancak emeli vatandaşların beklentileri karşılanmadı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan emekli bayram ikramiyeleri zam oranını açıkladı. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ZAMLI EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYELERİNİ AÇIKLADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu akşam yaptığı son dakika açıklaması ile emekli bayram ikramiyelerinin 1.100 TL olduğunu duyurdu. Bu hesaplamayla emekli bayram ikramiyelerine yüzde 10 zam yapılmış oldu. Gerçekleşen zam oranı emeklileri tatmin etmese de yine de memnuniyet verdi. Emekliler zamlı ikramiyeleri beklemeye başladılar. 

Emekli bayram ikramiyeleri hakkında açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Emekli bayram ikramiyelerini 1.100  TL yapıyoruz. Bunu kararname ile geçirip hemen uygulamaya sokacağız. Emekli vatandaşlarımız çok kısa bir sürede zamlı bayram ikramiyelerini alacaklar.” dedi.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYELERİ NE ZAMAN ÖDENECEK?

Emekli bayram ikramiyelerinin ne zaman yatırılacağı da belli oldu. Buna göre emekli vatandaşlar bayram ikramiyelerini gelecek haftadan itibaren alacaklar. TC kimlik numaralarının son hanelerine göre ödemeler günlere yayılacak ve emeklilerin banka hesaplarına yatırılacak. Detaylı bilgiyi ise kamuoyuna Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin duyuracak.

Yorumlar (1)
Ekrem 2 ay önce
Sayın Cumhurbaskanim, 15 milyon emekliye ikramiye verene kadar onca emeklisi hakketmis yaşa takılan insanların emeklilik haklarını iyade etseniz iyi olmazmiydi?