Cumhurbaşkanı Erdoğan Emeklilere Ödeme Müjdesi Verecek!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın emekli vatandaşlara ödeme müjdesi vereceği bildirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaklaşık 13 milyon emekliye müjdeyi kabine toplantısı sonrasında açıklayacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Emeklilere Ödeme Müjdesi Verecek!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde emekli vatandaşlara bir müjdenin duyurusunu yapmıştı. 2018 yılından itibaren emekli vatandaşlara her Ramazan bayramı ve Kurban Bayramı öncesinde verilen 1.000 TL bayram ikramiyelerine zam yapılacağı bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından müjdelenmişti. Ancak bu zammın net miktarı hakkında bir açıklama yapılmamış sadece enflasyon oranında zam yapılacağı duyurulmuştu.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYELERİNE NA KADAR ZAM YAPILACAK

Emekli vatandaşlar bayram ikramiyelerine zam geleceğinin açıklanmasının ardından büyük bir heyecan yaşamıştılar. Ancak zam miktarının ne kar olacağı muallakta kalmıştı. Enflasyon oranında zam yapılacağı bildirilmişti ama emekli bayram ikramiyelerine hangi enflasyın kriteri ile zam yapılacağı belli olmamıştı. Aradan geçen sürede emekli bayram ikramiyelerine Ocak 2021'de yapılan maaş zammı oranında zam yapılmasından 2018'den itibaren geçen sürede gerçekleşen enflasyon oranından zam yapılmasına kadar çeşitli iddialar gündeme gelmişti. 

Emekli bayram ikramiyelerine emekli maaş zamları oranında zam yapılması durumunda emekliler çok büyük bir fark elde edemeyecekler. Bu ihtimal gerçekleşirse emekli bayram ikramiyelerine 80 TL ile 90 TL arasında zam yapılacak. Ancak 2018 yılından itibaren tüm enflasyon farklarının emekli bayram ikramiyelerine yansıtılması durumunda ikramiyeler 1.000 TL'den 1.500 TL'ye kadar çıkabilecek. 

EMEKLİ BAYRAK İKRAMİYELERİ NET MAAŞ ZAMLARI AÇIKLANACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan 26 Nisan 2021 günü yapılacak olan kabine toplantısının ardından emekli bayram ikramiyelerine dair kesin müjdeyi açıklayacak. Kabine toplantısının sonrasında millete sesleniş konuşması yapacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan emekli bayram ikramiyelerine yapılan kesin zammı açıklayacak. Bunun yanında Cumhurbaşkanı Erdoğan Ramazan Ayı emekli bayram ikramiyelerinin ödeme günlerini de duyurması bekleniyor. Ancak tahminlere göre emekli bayram ikramiyelerinin Mayıs ayının ilk haftasında emeklilerin banka hesaplarına yatırılması bekleniyor. Ödemeler her zaman olduğu gibi TC kimlik numaralarının son hanesine göre günlere bölünüp yapılacak. 

Yorumlar (1)
muharemkaya366 3 hafta önce
hiçbirşeye inancımız yok emekliler olarak sabırla sandığı bekliyoruz.sadakalarınız sizin olsun.size artık oy moy yok.