Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Yeni Doğalgaz Müjdesinin Detayları Belli Oldu! Biri Açıklanacak Biri Açıklanmayacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından güncellenecek olan doğalgaz rezervi konusuna ilişkin yeni bir iddia ortaya atıldı. Söz konusu iddiada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklayacağı yeni doğalgaz rezervinin kaç metreküp olduğu ilan edilecek ancak alt katmanlarda bulunan ikinci rezerv miktarına dair bilgiler henüz duyurulmayacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Yeni Doğalgaz Müjdesinin Detayları Belli Oldu! Biri Açıklanacak Biri Açıklanmayacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu konuşmasında Karadeniz'de bulunan doğalgaz rezervine ilişkin yeni gelişmeler olduğunu duyurmuştu. Daha önce 320 milyar metreküp olarak açıklanacak olan gaz miktarının yükseldiğini duyurmuştu. Haftasonu yapılacak açıklamada ise bu oranın ne kadar olduğu bildirilecek. 

KARADENİZ'DE BULUNAN DOĞALGAZ REZERVİ 400 MİLYAR METREKÜP İDDİASI

Fatih Sondaj Gemisinin çalışmalarını yürüttüğü bölgelerin alt katmanlarında yeni rezervler keşfetti. Bu rezervlerin dışında bölgede diğer rezerv alanının sınırları ve büyüklüğünü belirlemek üzere sismik verilerin incelenmesinden ortaya çıkan güçlü bulgu verilerinin doğrulanması için birden fazla test kuyusu açılması da önümüzdeki süreçte gündeme gelecek. Ayrıca bakımları tamamlanmak üzere olan Kanunu Gemisi de bu bölgeye gönderilecek. 

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Karadeniz'de bulunan Fatih Sondaj Gemisini ziyaret edecek ve yeni gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulunacak. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 320 milyarmetreküp olarak duyurulan rezervi 400 milyar metreküp olarak açıklaması bekleniyor. Ayrıca bu rezervlerin önümüzdei günlerde daha da artması bekleniyor. Zira derinlikte k iki katmandakilerle birlikte toplam 800 milyar metreküplük rezerv öngörüldüğü ancak bunun şimdilik açıklanmayacağı da gelen bilgiler arasında.

Emlak365.com

Yorumlar (0)