Cumhurbaşkanı Erdoğan Müjdeleri Sıraladı! Emeklilere Ve Memurlara Ödeme, Esnaflara Destek, İhtiyaç Sahiplerine Yeni Sosyal Yardım!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan memurlara ve emeklilere müjde verirken sosyal yardım açıklaması da yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan 1.000 TL olan sosyal yardımların 1.100 TL'ye çıkarıldığını açıkladı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Müjdeleri Sıraladı! Emeklilere Ve Memurlara Ödeme, Esnaflara Destek, İhtiyaç Sahiplerine Yeni Sosyal Yardım!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan milyonlarca vatandaşın ekonomik durumunu etkileyecek önemli açıklamalarda bulundu. İhtiyaç sahibi ailelere ödenen sosyal yardımlardan memur maaşlarına ve emekli bayram ikramiyelerine kadar önemli müjdeler verdi. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan işten çıkarma ysağının da süresinin uzatıldığını söyledi.

EMEKLİLERE İKRAMİYE MÜJDESİ!

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde emekli bayram ikramiyelerinin 1.000 TL'den 1.100 TL'ye çıkarılacağını müjdelemişti. Bu konuda yeni bir açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan gerekli düzenlemelerin yapıldığını ve emekli vatandaşların 1.100 TL olan bayram ikramiyelerinin Ramazan Bayramından önce ödeneceğini söyledi. Emekli bayram ikramiyeleri gelecek haftadan itibaren belirli takvimle emekli vatandaşların banka hesaplarına yatırılmaya başlanacak.

MEMURLARA MAAŞ MÜJDESİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün yaptığı açıklamada memurlara da maaş müjdesi verdi. Ramazan Bayramı münasebetiyle memurların da maaşlarının erken yatırılacağını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan net tarih verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında, “Memurlarımızın maaşlarını 10 Mayıs'tan itibaren hesaplarına yatıracağız. Ramazan Bayramı'ndan önce memurlarımızın tamamı maaşlarını almış olacaklar.” dedi.

KİRA DESTEĞİ SÜRESİ UZATILDI!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarında esnaflara da bir müjde geldi. Salgın şartlarının devam etmesi nedeniyle esnaflara verilen gelir desteği ile kira desteğinin süresinde de süre uzatılmasına karar verildi. Konuya dair bilgilendirme yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Koronavirüs salgını nedeniyle faaliyetleri olumsuz etkilenen esnaflarımıza yapmış olduğumuz 1.000 TL gelir desteği ile 750 TL ile 500 TL arasında yapılan kira desteğinin süresini uzatıyoruz.” ifadelerini kullandı. 

İŞTEN ÇIKARMA YASAĞININ SÜRESİ UZATILDI

İşten çıkarma yasağı olan iş sözleşmeleri fesih yasağı hakkında da son gelişmeleri duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kısa çalışma ödeneğinin Haziran ayının sonuna kadar uzattığımızı daha önce açıklamıştık. Şimdi işten çıkarma yasağı hakkında da bir uzatma kararı aldık. Bu karara göre işten çıkarma ysağı da 30 haziran 2021'e kadar uzatılmıştır.” şeklinde konuştu.

1.000 TL SOSYAL YARDIM 1.100 TL'YE ÇIKARILIP YENİDEN VERİLMEYE BAŞLANACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan ihtiyaç sahibi ailelere verilen sosyal yardımlara dair de bir müjde duyursu yaparak, “Koronavirüs salgını döneminde ihtiyaç sahibi aileler için hane başı 1.000 TL sosyal yardım ödemesi yapmıştık. Şimdi bu ödemeyi de 1.000 TL'den 1.100 TL'ye çıkardık. Ayrıca bu sosyal yardım programını yeniden başlatma kararı aldık. Bu maksatla sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına 183 Milyon TL ilave kaynak gönderdik.” dedi.

Yorumlar (0)