Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yüksek Faize Savaş Açtık, Katılım Finans Sistemi Geliyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan yüksek faiz oranları nedeni ile yaşanan sorunları aşmak için hem faizleri düşüreceklerini hem de kredilere alternatif olarak yeni finansal sistemler geliştireceklerini duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yüksek Faize Savaş Açtık, Katılım Finans Sistemi Geliyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan yüksek faiz oranları nedeni ile yaşanan sorunları aşmak için hem faizleri düşüreceklerini hem de kredilere alternatif olarak yeni finansal sistemler geliştireceklerini duyurdu. Kredi muslukları hakkında açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan son dakika açıklamaları yaptı!

Bankaların yüksek faiz oranları hem iş dünyasındaki sanayicileri ve üreticileri hem de vatandaşı zorlamaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan yüksek faiz oranları ile mücadeleye devam edeceklerini söylerken yeni bir finans sistemi müjdesini verdi. Alternatif Finansta Yeni Ufuklar: Likidite, Yeşil Finans ve Politik Ekonomi Programı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu. Katılım Finans Sistemi Geliyor!Cumhurbaşkanı Erdoğan Katılım Bankacılığı ile diğer bankaların arasındaki sistemsel bir fark olmadığını belirterek yeni kalkınma planı ve ekonomi programı ile katılım finans sistemi kuracaklarını duyurdu. Evrensel ahlaki değerleri göz önünde bulunduran yeni bir finans sistemi kuracaklarını duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan toplam bankacılık sektörü içerisinde katılım bankalarının payının yüzde 5 olduğunu belirten Erdoğan bu oranın 2025 yılına kadar yüzde 15 seviyesine taşıyacaklarını söyledi. Yeni kalkınma planında ürün ve hizmet çeşitlerini arttırarak katılım finansını istedikleri yere taşıyacaklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan katılım finans bankalarına da önemli görevler düştüğünü, yastık altı birikiminin bu kurumlara aktarılmasının sağlanacağını belirtti. Konu hakkında açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan "2008'deki küresel finans krizinin ABD ve Avrupa olduğu bir gerçektir. Bizim medeniyetimiz ve kültürümüz insanı merkeze alır. Bize göre adaletsizliği sürekli büyüten sistem tüm unsurlarıyla tartışılmalı. Faize dayalı sisteme karşı çıkmamızın nedeni inancımızın yanı sıra sistemin insani yükünün ağırlaşmış olmasıdır" diyerek önümüzdeki aylarda yeni finans sistemini kamuoyuna duyuracakları müjdesini verdi. EMLAK365.COM ÖZEL HABERİDİR, AKTİF LİNK BAĞLANTISI VERİLMEDEN HABERİN BİR BÖLÜMÜ YA DA TAMAMI KOPYALANAMAZ / ALINTILANAMAZ... Emlak365.com
Yorumlar (0)