Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Emekli İkramiyelerine Zam Müjdesi! Ödeme Tarihi de Açıklandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan yapmış olduğu son dakika açıklamasıyla emekli ikramiyelerinin artırıldığını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında ayrıca emekli ikramiyelerinin ödeneceği tarihi de açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Emekli İkramiyelerine Zam Müjdesi! Ödeme Tarihi de Açıklandı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) Kadın Kolları ve Gençlik Kolları MKYK üyelerini kabul etti. Dolmabahçe Ofisi'nde gerçekleşen kabul kapsamında bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan ekonomik ve gündem başlıklarına dair konuştu.

EMEKLİ İKRAMİYELERİNE ZAM MÜJDESİ

Geçtiğimiz yıllarda emeklilere 1000 TL olarak ödenen Ramazan ve Kurban Bayramı ikramiyelerine zam yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan yapılan zam ile ilgili açıklamasında 1000 TL olarak yapılan ödemelerin enflasyon oranında artırıldığını söyledi.

2021 yılında ilk ikramiyelerin Ramazan Bayramından önce ödeneceğini duyuran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan zam ve ödeme tarihlerine dair şu ifadeleri kullandı.

"Yaklaşık 3 yıl önce emeklilerimize bayramlarda biner lira ikramiye ödeme sözü vermiş, bu uygulamayı hemen başlatmıştık. Enflasyon oranında artış yapılan bayram ikramiyelerinin ramazandaki ilk ödemesini mayıs başında, Kurban Bayramı ödemesini de temmuz ortasında gerçekleştireceğiz."RAMAZAN ÖNCESİ KORONAVİRÜS

Etkinlik kapsamında yapmış olduğu konuşmasında Ramazan öncesi koronavirüs salgını hakkında da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin salgınla mücadele başarı gösterdiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni dönemde salgın tedbirlerine dair konuşmasında "Temizlik, maske ve mesafe kurallarına riayet ederek inşallah bu hastalığın üstesinden hep birlikte geleceğiz. Koronavirüs salgını sebebiyle yaşadığımız zorlukların özellikle ülkemiz ve milletimiz için yeni müjdelere kapı aralayacağına inanıyoruz.

Allah'ın izni ve inayetiyle Türkiye bu salgın sürecinden çok daha güçlenerek çıkacaktır. Milletin sıkıntısını siyasi ikbal kapısı olan gören muhterislere aldırmadan, tedbirlere sarılıp, takdire teslim olarak, salgınla mücadelemize devam edeceğiz." açıklamasında bulundu.
Yorumlar (2)
Ahmetkamci 2 ay önce
Çok vermişler yarısını geri alsınlar
Ruhi̇ Odabaş 3 hafta önce
SSK KANUNU 'na tâbi ÖZEL BANKA EMEKLILERİ Son 2019/2020'de olduğu gibi bu yılda ikramiye alamadı. 300.000 civarında özel Banka Emeklileri bu haktan neden yararlanmıyor. NEDEN?Biran evvel bu haksızlığın gönderilmesini umuyoruz. Sayın yetkililere duyurulur.