Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Faiz Oranlarına İlişkin Yeni Açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ekonomi gündemine ilişkin yapmış olduğu açıklamalarında faiz oranlarına dair hatırlatmalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Faiz Oranlarına İlişkin Yeni Açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ekonomi gündemine ilişkin yapmış olduğu açıklamalarında faiz oranlarına dair hatırlatmalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan faizlerin yüzde 63 seviyesinden yüzde 6.3 seviyesine indiğini anımsatarak bu alanda IMF ile yaşanan sorunlara değindi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin 19. kuruluş yıldönümü kapsamında düzenlenen programa katıldı. Burada AK Parti iktidarı sürecinde yapılan hizmetlere ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca son dönemlerin en önemli meseleri olan Doğu Akdeniz konusu ile ekonomi alanına dair de açıklamalarda bulundu. CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN YENİ FAİZ AÇIKLAMASICumhurbaşkanı Erdoğan ekonomi alanına dair yapmış olduğu açıklamalarında faiz oranlarının nereden nereye geldiğinin altını çizdi. Faiz indirimi konusunda gösterilen kararlılığa vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadeleri kullandı. "Faiz oranlarının yüzde 63 olduğu dönemde bu faiz inecek dediğimizde direnenler bizim "inecek" dememiz karşısında daha fazla direnemelerdir. Ve indirdik indirdik faizi % 6.3'e kadar çektik. Ve direniyorlardı. IMF konusunda belli güçleri dirayetleri yoktu."Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasının devamında 2013 yılında IMF Başkanı ile yaşanan gerilime değinerek kimsenin Türkiye'ye siyasi emir veremeyeceğini vurguladı. O dönem IMF'e olan borcun 22 milyar dolar seviyesinde olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan o borcun kapatıldığını aktardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan IMF ve faiz başlıklarına dair son olarak "IMF'ye borcumuz kalmadı. Nasıl oldu. Faiz noktasında koyduğumuz adımlarla oldu. Ana muhalefet çıkmış IMF'den borç alın. O sizin işiniz. Bizim IMF ile işimiz yok. Biz diyoruz ki "biz bize yeteriz" Bundan sonrada yetmeye devam edeceğiz." dedi.Emlak365.com


Yorumlar (0)